Jak dobrać idealną biżuterię dla kobiety jako prezent?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najbardziej wyczekiwanych upominków dla kobiet jest biżuteria. Jednocześnie wcale nie jest tak łatwo dobrać idealną biżuterię, dostosowaną do urody, stylu oraz charakteru kobiety. Jeżeli mężczyzna jest w stanie odgadnąć te trzy cechy bez problemu, z całą pewnością nie będzie mieć dużych kłopotów z dobraniem idealnej biżuterii dla swojej kobiety.

zbiór kamieni szlachetnych

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Są panie – indywidualistki, które cenią sobie zwłaszcza dodatki oryginalne i niepowtarzalne. Inne zaś sugerują się nowościami, ceniąc zwykle modne (JeżeliJeśli szukasz stylowych ubrań w atrakcyjnej cenie zobacz – outlet ubrania dortex) dodatki. Obecnie niezwykle często dobierana jest biżuteria (serwis internetowy) z subtelnym kamieniem, takim jak kamień szlachetny szafir tudzież kamień cyrkon. W bardzo wielu sytuacjach okazuje się, że sugerowanie się trendami w kontekście biżuterii wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo zawsze warto najpierw zastanowić się, czy wybrany dodatek na pewno dopasowany jest do stylu oraz charakteru danej kobiety.

Najlepiej jest określić styl kobiety, a nawet sprawdzić, jakie dodatki dobiera najczęściej sama dla siebie. Jeśli kobieta nosi etniczną biżuterię, nie ma sensu kupować jej klasycznych, eleganckich ozdób, których nigdy nie założy. Istotny jest także dobór odcienia biżuterii adekwatnie do ulubionych przez kobietę barw. Poza tym biżuteria dla kobiety powinna współgrać z kolorytem jej skóry, kolorem oczu i włosów. W ten sposób będzie ona idealnie podkreślać jej urodę.

Ponadto biżuteria musi pasować do wieku kobiety. Inne dodatki przeznaczone są dla nastolatek, zupełnie inne natomiast dla dojrzałej kobiety. Inną biżuterię wręczymy siostrze, inną natomiast mamie czy babci. Panie dojrzałe zdecydowanie wybierają srebrne dodatki urozmaicone naturalnymi kamieniami. Idealnie prezentują się także w bursztynie i perłach. Kobiety młode natomiast idealnie wyglądają w biżuterii przygotowanej z kryształków, świecących się szkiełek lub różnorakich, barwnych kamieni.

Biżuteria może być też dopasowywana właściwie pod względem kształtu dekoltu, typu sylwetki oraz owalu twarzy. Dla filigranowych pań zalecana jest zazwyczaj niewielka, subtelna biżuteria. Należy unikać bardzo dużych części biżuteryjnych, a także zbytnio długich naszyjników. Całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wysokich kobiet, które świetnie będą prezentować się w dużej, masywnej biżuterii.