Schludny, zadbany mężczyzna

Wygląd człowieka to tak w życiu osobistym, jak i w miejscu wykonywania obowiązków zawodowych – sprawa niezwykle ważna.
Jak ważne to są kwestie, świadczyć może fakt, że korporacje nawet w swych wewnętrznych regulaminach takie zasady jak: wypastowane buty czy schludne ubranie, dość mocno akcentują.

Bywa nawet tak, iż złamanie postanowień regulaminu w dziedzinie stroju, w najlepszym razie skończy się obcięciem gratyfikacji finansowych, a w najgorszym przypadku – przy ewidentnym niedbalstwie – nawet zwolnieniem.

Każda większa firma niemałą wagę przywiązuje do wizerunku pracowników, lecz ma to szczególne znaczenie w zawodach zaufania publicznego, jak na przykład: radcy prawni, księgowi, doktorzy czy sędziowie, choć nie wyobrażam sobie również osób pełniących takie role jak poseł, duchowny, czy wojskowy zaniedbujących swoje obuwie czy ubranie.

Jeśli chodzi o ubiór, jak zwykle nie należy przesadzać z dodatkami.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/plus-size/zakiety-plus-size), która też Cię zainteresuje. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj kwestii.

No chyba że jest się młodzieńcem, któremu przypadkowe łamanie konwencji zwykle uchodzi płazem, uznane za przejaw młodzieńczego zbuntowania. Natomiast takiż strój u mężczyzny w sile wieku, może być poczytany za objaw „kryzysu wieku średniego” i może narazić mężczyznę na komiczność. Możemy oczywiście spróbować pokazać swą oryginalność ale musimy pamiętać, że jest to zawsze działanie ryzykowne.

mężczyzna w szarej koszulce

Autor: Jordon B
Źródło: http://www.flickr.com

Modny, zadbany mężczyzna, musi zwracać uwagę na szczegóły. Od mężczyzn w obecnych czasach oczekuje się elegancji, jednak mówiąc nie całkiem poważnie, z męską modą jest podobnie jak z męskim pięknem, powinna być jak wiosenny wiatr, który jest prawie nie wyczuwalny, i unosi w sobie delikatny aromat maciejki i mięty, aczkolwiek gorzej, jeśli jest jak wichurę i obezwładnia otoczenie.

Pisząc o kwestiach tyczących się mody mężczyzn, kluczowe jest według mnie słowo „równowaga”. Ogólnie ujmując wszystko jest dozwolone, wachlarz możliwości jest naprawdę duży, byle zachować umiar. Podobna zasada umiaru tyczy się kosmetyków męskich. Skończyły się już dawno czasy, kiedy w palecie kosmetyków do higieny dla mężczyzn zadbany mężczyzna posiadał szare mydło oraz brzytwę.

Współcześnie w handlu można dostać dużo produktów pielęgnacyjnych , przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn, poczynając od kremów do twarzy, przez żele pod prysznic, nawet po kremy zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Z pewnością każdy z panów wybierze coś dla siebie.