Wybieramy buty

Obuwie to często najważniejszy element wyglądu, jaki potrafi nadać charakteru nawet prostej stylizacji. Wyszukany fason obuwia, ciekawe zestawienie kolorystyczne albo po prostu klasyka w najlepszym wydaniu, to bardzo dobry sposób, by wyróżnić się z tłumu. Warto jednakże zatroszczyć się też o praktyczną stronę użytkowania, bucik powinien nie jedynie dobrze się prezentować, ale leżeć na nodze jak ulał i nie sprawiać obtarć oraz urazów.

Buty zimowe powinny być dopasowane w taki sposób, by umożliwić swobodne poruszanie palcami oraz aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych butów w zasadzie nie czuć na stopach. Muszą ochronić przed urazami oraz wychłodzeniem w zimowe dni. Wyściółka powinna pochłaniać wilgotność jak też pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie spoci. Podeszwa z giętkiego tworzywa tłumi wstrząsy, a mięciutka cholewka nie będzie zaburzać krążenia . Ważne jest także, ażeby wkładać buciki na obcasach rozmaitej wysokości i spacerować boso po rozmaitych podłożach.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupami wymarzonej pary dobrze jest zaznajomić się z paroma sztywnymi zasadami, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko kupna nietrafionego rozmiaru. Z całą pewnością konieczny będzie prawidłowy pomiar stopy. Można to zrobić w bardzo prosty sposób – starczy, że wyposażysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę oraz miarkę – poznaj sklep Pantofelek 24. Później postaw stopę na kartce i oznacz punkcik za piętą jak też punkt przed najdłuższym palcem . Następnie połącz punkciki linią prostą po czym ją zmierz. Otrzymasz w ów sposób rozmiar twojej stopy w centymetrach, ale zaleca się, aby buty zimowe były o mniej więcej 0,5 cm dłuższe od stopy. Nie zapomnij o zmierzeniu obydwóch stóp gdyż ich długość może się od siebie różnić. W takim przypadku do wyznaczenia rozmiaru wybierz większą stopę.

Decydując się na zakupy obuwia w sklepie wirtualnym musisz mieć pojęcie, że rozmiary obuwia każdego z wytwórców różnią się od siebie. Wybierając buty na wiosnę damskie, musimy sugerować się indywidualną tablicą rozmiarów dla każdej marki, wyświetlaną na stronie każdego wytwórcy – czytaj więcej .

Absorbuje Cię opublikowany w tym portalu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tutaj oraz przeczytaj więcej info bielizna damska na omawiany temat.

Jeśli przewidujesz kupno butów dla innej osoby lub dla dziecka pomiaru możesz dokonać znacząc długość stopy na patyczku. Kupując obuwie starczy włożyć patyk do wyselekcjonowanego modelu i w tenże sposób dobrać właściwy rozmiar.