Wybieramy buty

Obuwie to często najważniejszy element wyglądu, jaki potrafi nadać charakteru nawet prostej stylizacji. Wyszukany fason obuwia, ciekawe zestawienie kolorystyczne albo po prostu klasyka w najlepszym wydaniu, to bardzo dobry sposób, by wyróżnić się z tłumu. Warto jednakże zatroszczyć się też o praktyczną stronę użytkowania, bucik powinien nie jedynie dobrze się prezentować, ale leżeć na nodze jak ulał i nie sprawiać obtarć oraz urazów.

Buty zimowe powinny być dopasowane w taki sposób, by umożliwić swobodne poruszanie palcami oraz aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych butów w zasadzie nie czuć na stopach. Muszą ochronić przed urazami oraz wychłodzeniem w zimowe dni. Wyściółka powinna pochłaniać wilgotność jak też pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie spoci. Podeszwa z giętkiego tworzywa tłumi wstrząsy, a mięciutka cholewka nie będzie zaburzać krążenia . Ważne jest także, ażeby wkładać buciki na obcasach rozmaitej wysokości i spacerować boso po rozmaitych podłożach.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupami wymarzonej pary dobrze jest zaznajomić się z paroma sztywnymi zasadami, których przestrzeganie zmniejszy ryzyko kupna nietrafionego rozmiaru. Z całą pewnością konieczny będzie prawidłowy pomiar stopy. Można to zrobić w bardzo prosty sposób – starczy, że wyposażysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę oraz miarkę – poznaj sklep Pantofelek 24. Później postaw stopę na kartce i oznacz punkcik za piętą jak też punkt przed najdłuższym palcem . Następnie połącz punkciki linią prostą po czym ją zmierz. Otrzymasz w ów sposób rozmiar twojej stopy w centymetrach, ale zaleca się, aby buty zimowe były o mniej więcej 0,5 cm dłuższe od stopy. Nie zapomnij o zmierzeniu obydwóch stóp gdyż ich długość może się od siebie różnić. W takim przypadku do wyznaczenia rozmiaru wybierz większą stopę.

Decydując się na zakupy obuwia w sklepie wirtualnym musisz mieć pojęcie, że rozmiary obuwia każdego z wytwórców różnią się od siebie. Wybierając buty na wiosnę damskie, musimy sugerować się indywidualną tablicą rozmiarów dla każdej marki, wyświetlaną na stronie każdego wytwórcy – czytaj więcej . Jeśli przewidujesz kupno butów dla innej osoby lub dla dziecka pomiaru możesz dokonać znacząc długość stopy na patyczku. Kupując obuwie starczy włożyć patyk do wyselekcjonowanego modelu i w tenże sposób dobrać właściwy rozmiar.