Wybierz odpowiednio dobraną kurtkę

Okrycie wierzchnie jest tak samo ważnym elementem mody, jak to, co znajduje się pod nim. W czasie pór roku, kiedy jest to pierwsze, zauważane przez innych ubranie jego odpowiednie dobranie jest niezwykle ważne. Dotyczy to zarówno płaszczów zimowych, jak i kurtek wiosennych lub wiosenno-jesiennych.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe płaszcze są bardzo podobne w krojach. Różnią się przede wszystkim długością oraz wyglądem kołnierza. Ma to znaczenie, ponieważ nadaje każdemu ubraniu wyjątkowy charakter. Są szerokie, wąskie, z możliwością postawienia go do góry lub swobodnego puszczenia na ramiona. Zdarzają się także płaszcze z kapturami, jednak nie są to już tradycyjne kaptury ciasno oplatające głowę, lecz szerokie, będące ozdobą zarówno w czasie deszczu lub śnieżycy, jak i gdy są opuszczone. Tego rodzaju ubranie pozwala na wyróżnienie się w tłumie.

Jeśli jest się zwolennikiem oryginalnych strojów warto taki zakupić, najlepiej w kolorze czarnym, brązowym, beżowym lub granatowym, chyba że pragnie się jaśniejszych barw, choć są one trudniej dostępne. Taki płaszcz bardzo dobrze pasuje do garniturów i sprawia, że pierwsze wrażenie zarówno na spotkaniu biznesowym, jak i na randce jest wyjątkowo dobre. Gdy nadchodzi wiosna i płaszcz jest za ciepły najczęściej zmienia się go na kurtkę. Nie powinna to być jednak byle jaka kurtka, pierwsza lepsza, która wisi w szafie od kilku lat ani jeansowa, chociaż taką zawsze warto posiadać. W sezonie wiosennym w 2015 roku modne i popularne będą lekkie kurtki pikowane oraz puchowe. Według wszystkich magazynów zajmujących się modą męską i nie tylko, to właśnie takie kurtki stanowią najlepszy fason ze wszystkich. Każdy mężczyzna powinien mieć taką w szafie i korzystać z niej zarówno wiosną, jak i jesienią. Posiadają one podwójną warstwę materiału, dzięki czemu są ocieplane, a do tego – poprzez odpowiednie zszycie warstw – są ciekawe wizualnie. Są one produkowane w stonowanych kolorach, nie licząc wersji sportowych, które są jaskrawe, co przydaje się w czasie wybranej aktywności fizycznej. Dodatkowo kurtki nadają się na wyjścia nieformalne i bardziej formalne.