Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co warto wiedzieć?

Ajurweda jest to bardzo stary, ponieważ liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to faktycznie wiedza o życiu, gdyż nie obejmuje tylko leczenia chorób, ale tworzy system filozoficzny, jaki odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, że każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, powstała z pięciu potężnych żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni i wiatru. Przez połączenie tego typu żywiołów powstają trzy najważniejsze typy energii biologicznej, co oznacza dosze.

Wciągający tekst? Jeżeli tak uważasz, to spójrz także na podobne serwisy (http://glowspa.pl/oxybrazja/) zawierające podobne tematy – one całkowicie Cię pochłoną.

Każda dosza odznacza się pozostałymi funkcjami i charakterystycznymi cechami, każdy człowiek zaś jest oryginalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda z osób wymaga wyjątkowej pielęgnacji, na pewno gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie bardzo zadbana przy wsparciu olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży oraz poprawi elastyczność, jednocześnie nadając blask. Najlepsze kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia. Najbardziej korzystna więc będzie dla niej terapia wzmacniająca oraz łagodząca, najbardziej tego typu, w której używa się naturalne wyciągi roślinne. Różnorodne typy kosmetyków ajurwedyjskich zapewnią komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, pomocne w tym staną się produkty ziołowe.

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem jest faktycznie aloesowy krem do twarzy oraz ciała. Do regularnego zaś używania świetna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry. Dla skóry tłustej także najlepsze będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki ograniczy produkcję sebum oraz jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najlepiej zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki w profesjonalnych sklepach, więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie w sklepie online, co będzie najlepszym wyborem.