Jak wybrać czapkę.?

Klimat w naszym kraju sprawia, że przez kilka miesięcy w roku nieodłącznym elementem naszych strojów są czapki. Ich głównym zadaniem jest ochrona głowy przed chłodem, w mroźne czy wietrzne zimowe dni czapka powinna się znajdować na każdej głowie. Niestety wiele osób unika czapek jak się tylko da, twierdząc że nie są męskie lub nie pasują do ogólnej kreacji.

ciepła czapka

Autor: Yuri Bahmat
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie jeszcze jakiś czas temu wielkiego wyboru jeśli chodzi o czapki nie było, a te, które można było kupić niekoniecznie można było zaliczyć do modnych. Jednak w ostatnich latach w sklepach można znaleźć czapki, które nie tylko doskonale chronią głowy przed zimnem, ale także są po prostu modne.

Projektanci odzieży zauważyli ten element garderoby i stanęli na wysokości zadania – dlatego też w zimowych kolekcjach każdej szanującej się firmy odzieżowej znaleźć można przynajmniej kilka rodzajów czapek. Często występują one w kompletach wraz z rękawiczkami oraz szalikami, dzięki czemu od razu ma się pełny zestaw w jednolitej stylistyce.

Funkcje ozdobne są ważne, jednak w przypadku czapek w pierwszej kolejności należy postawić na ochronę głowy. Tak naprawdę każda, nawet najcieńsza czapka będzie lepsza od jej braku, ale na różne warunki atmosferyczne warto mieć różne czapki. Przy lekkich mrozach doskonale sprawdzą się czapki cieńsze, jednowarstwowe, zakładane tylko na głowę. Natomiast przy dużych mrozach zdecydowanie lepsze będą czapki grube, dobrze zakrywające czoło i uszy – jeśli dodatkowo będą mieć jeszcze futerko w środku, to na pewno się w nich nie zmarznie. Kupując czapkę warto przyjrzeć się materiałom, z jakich jest ona zrobiona. Najbardziej popularne są czapki wykonane z klasycznej wełny, występują one w bardzo dużej ilości wzorów i łatwo je dopasować do różnych stylizacji. Poza tym są bardzo ciepłe, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w mroźne dni i noce. Z kolei przy wyższych temperaturach znacznie praktyczniejsze będą czapki wykonane z polaru, są one lekkie i oddychające, a jednocześnie na tyle ciepłe, żeby dobrze chronić głowę.