Skarpety jako część garderoby

Skarpety to element garderoby, który częstokroć jest bagatelizowany. W czasie wyboru skarpetek najistotniejsze co musimy wziąć pod uwagę to skład materiałowy skarpety.

To przede wszystkim od niego zależy to, jak skarpeta będzie ochraniać podczas eksploatacji.
apartamenty

Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland
Skarpety producent proponuje z różnych materiałów (Unipex – oferta skarpet frotte). Należy je tak dostosować, aby stopa miała pełny komfort przez wiele godzin. Odpowiedni wybór skarpetek do typu aktywności, również aury potrafi w dużym stopniu polepszyć własny komfort. przędza wełniana to najbardziej naturalny, oraz jeden z najcieplejszych surowców, z jakich wytwarza się skarpety. Absorbuje wilgoć, dzięki temu schnie zdecydowanie wolniej aniżeli materiały syntetyczne. Wielu wytwórców do produkcji najlepszej jakości skarpet wykorzystuje wełnę z merynosów, jaka przejawia zdecydowanie lepsze właściwości termoizolacyjne, oprócz tego owego typu skarpety są lżejsze, nie drażnią skóry, oraz całkowicie oddychają.
Skarpetki o przeciętnej grubości poświęcone są do użytku w okresie wiosennym, również jesiennym. Cienkie skarpetki są znakomite na lato (w temacie producenta skarpet). Wspaniale nadają się także do wszelakiego typu ćwiczeń aerobowych. Podstawowym zadaniem takiego gatunku skarpetek jest odprowadzanie wilgotności.
odzież - wizerunek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety frotte zakłada się tylko i wyłącznie do sportowych strojów i butów, na siłownię. Dzięki użyciu nowoczesnych włókien skarpetki są bardzo trwałe, wygodne, także wytrzymałe na przecieranie.

Wygodę noszenia podwyższają nowoczesne ściągacze, oraz użyte zupełnie płaskie szwy.
Należycie dobrane skarpetki nie tylko zabezpieczą stopy przed otarciami, ale także zapewniają im komfort przez cały dzień.