Ubrania do ćwiczeń – czy zakładasz przewiewne ubrania do ćwiczeń?

Bez względu na to czy biegamy, nurkujemy, fruniemy na paralotni, wspinamy się, chodzimy po górach, jeździmy na rowerze, nartach, bądź łyżwach w wyposażeniu powinny się znaleźć odpowiednie stroje. Każda dyscyplina sportu potrzebuje uzbrojenia się w dobre spodenki i koszulkę.

Ubiory do uprawiania sportów powinny być praktyczne, funkcjonalne i w należytym rozmiarze. Buty do biegania, koszulki, lub spodnie, to składniki każdego ubioru biegacza. Z pewnością muszą być odpowiednie do warunków pogodowych. W zimie odpowiedniej jest ubierać się na cebulkę, w lecie ubiory do ćwiczeń winny odprowadzać pot. Jeśli ubranie (sprawdź używana odzież firma Dortex) nie transportuje dobrze wilgoci, to prędko nasiąka i staje się niekomfortowa do noszenia. Powinno się więc dopasować koszulki sportowe z nadrukiem do pory roku.

Dobrze posiadać koszulkę, jaka nie jest stworzona z bawełny, a z typowo sportowego materiału, gdyż taki surowiec wyraźnie lepiej absorbuje pot przez co czujemy się bardziej komfortowo.

koszulka

Autor: Stefanie Eisenschenk
Źródło: http://www.flickr.com

Uprawiając sport na świeżym powietrzu, nawet w gorące i dżdżyste dni trzeba pamiętać o zapewnieniu systemowi perfekcyjnych warunków do treningów, a więc dobraniu właściwego ubioru do biegania. Niezbędne są koszulki do biegania – sprawdź ofertę koszulek z nadrukiem, sporządzone z tworzyw naturalnych o właściwej rotacji powietrza i stosownym fasonie. Materiały okryć do biegania stosowane na sezon letni powinny bardzo dobrze odprowadzać na zewnątrz pot.

Najmniej właściwa do tego jest bawełna, jaka absorbuje pot, więc ubrania sportowe stają się ciężkie i mokre. Buty do biegania muszą być lekkie, dopasowane do nogi, miękkie, również wygodne. Niezwykle ważną rzeczą w wypadku odzieży do biegania jest wytrzymałość tworzywa. Stroje do uprawiania biegania muszą zapewniać długie ich noszenie i wielokrotne pranie.

W letnie dni dobrze jest używać czapki do biegania, ochraniającej przed słońcem. Jest możliwość także zakładać opaski na głowę, albo na nadgarstek, żeby absorbowały pot.
Współczesne materiały z których wyrabiane są koszulki sportowe z nadrukiem posiadają strukturę siatki o różnej gęstości, jaka przepuszcza powietrze i odprowadza pot na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą.