Jakie należy stosować kosmetyki do różnych rodzajów włosów? O czym powinniśmy pamiętać?

Czy są jakieś domowe środki na ładne włosy? Takie pytanie stawia sobie bardzo dużo pań, nie ma jednak jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie, ponieważ każdy typ włosów wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Jednocześnie dbanie o włosy również zależy od pory roku, zmienia się to również przez działanie szkodzących czynników zewnętrznych. Na pewno nie bez znaczenia w pielęgnacji włosów są różnego rodzaju czynności, jak farbowanie, trwałe ondulacje czy stosowane szampony.

To samo możemy powiedzieć o wykorzystywanych lakierach. Są faktycznie różnej jakości, lecz jeśli chcemy mieć mało problemów z włosami to wybierajmy jedynie profesjonalne lakiery – pełna oferta. Wiele pań ma problem z przesuszonymi włosami, w jaki sposób więc o nie dbać? Takie włosy są często skutkiem częstego używania suszarki, modelowania oraz prostowania. Są wtedy podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne, są suchsze, a więc pozbawione blasku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów suchych jest wybór właściwego szamponu jak również odżywki. Kosmetyki (Kosmetyki organiczne sklep) alterna są w stanie pomóc uzdrowić taki rodzaj włosów. Zresztą obejrzyj sama na ten temat – Alterna.

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A jak możemy zadbać o włosy kręcone? Pielęgnacja tego typu włosów musi zacząć się od użycia dobrego szamponu oraz odżywki do włosów. Specyfiki do tego rodzaju włosów muszą zawierać naturalne składniki odżywcze, które nawilżają kręcone włosy, jakie z natury są suche. Układanie oraz modelowanie włosów kręconych powinniśmy rozpocząć już podczas suszenia, nawinąć parę pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy przetłuszczające się, bo wymagają codziennego mycia. To z tego powodu, że błyskawicznie tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą również gromadzić zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zalecane jest przepłukanie ich wodą z dodatkiem cytryny. Naturalne właściwości tego owocu spowodują zwężenie się gruczołów produkujących łój, sprawiają również, że rzadko powstaje łupież. Pielęgnowanie takich włosów wymaga, aby używać lekkie balsamy, jakie nie obciążają włosów, natomiast nadają im efekt puszystości. Niewskazane jest zaś używanie odżywek bez spłukiwania. Jak widać, nie ma jednej zasady na piękne włosy. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj mamy. Jeśli dostosujemy się do powyższych rad, możemy liczyć na dobre rezultaty.