Jak mężczyzna powinien dobierać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

Sporo mężczyzn marzy o doskonale dopasowanej oraz uszytej koszuli, jaka wyglądałaby doskonale nie jedynie przed pierwszym praniem. Występujące na rynku koszule są bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Źródło tych różnic najczęściej nie jest jednak jasne dla kupujących. Możemy iść do marketu oraz nabyć koszulę za kilkadziesiąt złotych lub też do ekskluzywnego centrum handlowego, w którym na koszulę możemy bez problemu wydać dziesięć lub nawet dwadzieścia razy więcej.

szycie

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy kupić koszulę mamy tak naprawdę dwojaki wybór. Z jednej strony możemy pójść do marketu oraz nabyć koszulę za kilkadziesiąt złotych albo też do ekskluzywnego centrum handlowego, gdzie za koszulę zapłacić możemy bardzo dużo pieniędzy. Warto natomiast wspomnieć o innych możliwościach, na przykład szycie maszyny krawieckie odzieży na zamówienie jest w ostatnim czasie bardzo w modzie, więc to na pewno interesująca opcja, jaką dobrze jest rozważyć – uszyjemy.pl/. Jak kupujemy koszulę to oczywiście musimy zwrócić uwagę na jakość tkaniny. Te dobrej klasy pochodzą z Włoch lub Szwajcarii, odznaczają się doskonałym wykończeniem, są w związku z tym mięsiste oraz delikatne w dotyku.
Najbardziej istotnym wyznacznikiem jakości materiału jest trwałość, którą niestety możemy ocenić wyłączenie po kilku praniach. Kolejnym istotnym parametrem jest gęstość ściegu jak i precyzyjne szycie. Koszule dobrej jakości mają pomiędzy sześć a dziewięć ściegów na jeden centymetr szwu, natomiast najtańsze mają zaledwie cztery albo pięć ściegów. Gęstość ściegu to element, który najbardziej jest widoczny na stebnówce kołnierzyka. Gęste oraz równe przeszycie bez wątpienia ma wpływ na atrakcyjność wizualną każdej koszuli. Bardzo ważne są też worki fiszbinowe, o których powinna pamiętać każda profesjonalna szwalnia.

mężczyzna w koszuli

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Ich wykonanie wymaga faktycznie skomplikowanych zabiegów produkcyjnych, jednakże w ten sposób widoczne są zalety w postaci możliwości zmienienia fiszbin w kołnierzu albo też wyjmowanie ich podczas prania. Tanie koszule mają fiszbiny zszyte na stałe, co może stwarzać niebezpieczeństwo załamania fiszbiny i zniekształcenia kołnierzyka. Oprócz tego dobrze jest pamiętać, iż do wykańczania części garderoby, które mają kontakt z ciałem, używa się ściegu bieliźnianego. Uniemożliwia on kontakt pomiędzy skórą a niemiłymi w dotyku fragmentami tkaniny.