Męski punkt widzenia – jak powinien się prezentować facet z klasą

W dzisiejszych czasach, wbrew temu iż sporo się mówi, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wciąż aktualne. Co więcej – bardzo często stosowane w praktyce. Z tego powodu jeżeli ktoś zapomni o tym, jak powinno się prezentować np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co więcej – z własnej winy.

Jak powinien wyglądać dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to podstawa wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Ale wiedzmy, że wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Do takiego garnituru pasują koszule: białe, kremowe lub bladoniebieskie. Łączymy je z ciemnymi krawatami. Z całą pewnością odpadają kolory, które na pierwszy rzut oka wydają się pasować na wszelakie okazje, czyli czarny oraz brązowy. Z jakiego powodu? Z tej przyczyny, że kolor czarny zarezerwowany jest wyłącznie na wszelkie poważne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Audiencja u Prezydenta, Studniówka – jak najbardziej, jednak spotkanie w sprawie pracy? Odpada.
Koszule męskie wizytowe (zobacz szczegóły), niby tak oczywisty element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć barwne i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe nadawały charakteru mężczyźnie trzeba je dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, zaś panowie „z brzuszkiem” muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii krawata, najbardziej bezpieczny w zestawieniu z koszulą jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy modnym kolorem.

Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki.

Wciągający tekst? Jeżeli tak uważasz, to zerknij również na podobne witryny (http://www.jagna.pl/biustonosze-do-karmienia-c-23_98.html) mające podobne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Koszula na spinki (zobacz tu) w połączeniu z garniturem to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Kompletując oficjalny strój, czasami zapominamy o doborze właściwego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by miał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy założyć.