Jak zadbać o włosy, żeby były piękne oraz zdrowe? Są na to sposoby, trzeba się do nich zastosować, żeby uzyskać taki efekt

Włosy bardzo szybko reagują na zmiany, które zachodzą w naszym ciele. Wpływ ma na to dużo czynników, przykładowo wahania hormonów, choroby czy złe nawyki żywieniowe. Takie czynniki mogą wpływać na przerzedzanie się włosów. Mechanizm taki jednak działa bardziej poważnie, ponieważ zły stan włosów to sygnał, że z naszym ciałem coś jest nie tak, więc niekiedy musimy udać się do lekarza.

Na szczęście często nie jest to nic koniecznego, gdyż niedobór witamin oraz minerałów, jakie mogą wpływać na kiepski stan włosów, uzupełni odpowiedni suplement, przykładowo z serii kosmetyki Joico (źródło artykułu). Natomiast warto też mieć świadomość, że żadna tabletka czy nawet najbardziej rekomendowany preparat nie zastąpi zrównoważonej diety. Gdyż stresy oraz nerwowe sytuacje także osłabiają włosy, każda z pań powinna znaleźć sposób na poczucie spokoju, więc warto codziennie znaleźć choć chwilkę na relaks. Ważne w dbaniu o włosów jest bez wątpienia ich odpowiednie mycie.

długie, proste włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

Jednak podczas takiego nieskomplikowanego zabiegu zdarza się popełnić błąd. Przed nałożeniem szamponu włosy powinny być w dokładny sposób spłukane, szampon zaś najpierw wylewamy na dłoń oraz spieniamy go, natomiast dopiero w następnej kolejności nanosi się go oraz w delikatny sposób wmasowujemy. Dzięki temu jak najmniej poplątamy nasze włosy (). Czynność taką dobrze powtórzyć, a raz na parę dni najlepiej zakończyć mycie włosów płukanką, która zwiększy połysk i wzmocni nasze włosy. Doskonały i dość powszechnym sposobem jest płukanie włosów raz w tygodniu za pomocą zagotowanej oraz przestudzonej wody z dodatkiem dwóch łyżek octu jabłkowego. Tego typu kuracja pomoże w rozczesaniu, zwiększa połysk i zmiękcza włosy.


Warto też używać płukanki ziołowe, warto przy tym także korzystać z bardziej znanych sposobów, przykładem niech będzie profesjonalna maska (zobacz ffp2 maska) do włosów. Używanie takich masek jest bardzo rekomendowane dla kobiet o długich włosach. By nie nabawić się podrażnień, nałożyć je należy parę centymetrów od nasady. Najlepiej również w tym celu zawinąć głowę ciepłym ręcznikiem. Po 30 minutach włosy powinno się dobrze spłukać.