Jak wybrać zegarek męski

Zegarek od dawna jest uważany za jeden z najważniejszych dodatków stylowego mężczyzny. Jego głównym zadaniem jest pokazywanie czasu, ale to potrafi każdy telefon, który większość z nas już posiada. Zegarek jest także pokreśleniem indywidualnego stylu noszącego, i dlatego też należy go starannie dobrać, żeby nie popełnić gafy.

Autor: Kid’Sleep
Specjaliści od mody twierdzą wręcz, że wybranie dobrego zegarka do wizytowego stroju powinno być równie staranne, jak wybranie garnituru czy krawatu. W tym przypadku również istnieje szereg reguł i zasad, których złamanie będzie w bardzo złym tonie. Dlatego też każdy elegancji mężczyzna powinien posiąść wiedzę, jak dopasować zegarek do stroju, żeby nie narazić się na śmieszność w przypadku błędnego wyboru. No i rzecz jasna posiadać zegarków na różne okazje, tak żeby w każdych okolicznościach mógł coś odpowiedniego założyć.

Generalnie zegarki pod względem przeznaczenia można podzielić na cztery główne grupy. Najbardziej eleganckie, zakładane na ważne przyjęcia czy bale, są zegarki wieczorowe, często mają one różne zdobienia czy złote wykończenia. Również eleganckie, ale nieco skromniejsze są zegarki wizytowe, doskonale sprawdzają się one podczas ważnych spotkań biznesowych. Zegarki wizytowe powinny mieć klasyczny styl, najlepiej ze skórzanym paskiem, i charakteryzować się wygodą i elegancją. Zegarki wizytowe najlepiej sprawdzają się z garniturami, noszenie ich do sportowego stroju raczej nie jest wskazane. Na takie okazje zdecydowanie lepsze będą zegarki sportowe, jak sama ich nazwa wskazuje, ich głównym przeznaczeniem jest pomoc przy różnych sportowych aktywnościach. Dlatego też często są one wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak stoper czy miernik pulsu, które bardzo się przydają podczas uprawiania sportów. Nie nadają się one do oficjalnego stroju, więc zakładanie ich do garnituru nie jest najlepszym pomysłem. Ostatnią grupę zegarków stanowią modele codzienne, które nadają się właśnie do noszenia na co dzień, tu można postawić na nieco większą swobodę w wyborze odpowiedniego modelu.