Krzyżyk zrobiony z czystego srebra nie jedynie symbolem rodzaju naszej wiary!

Krzyż ponad wszystko kojarzy nam się wraz z Bogiem oraz wiarą w niego. Bywa to symbol, który wynajdziemy w praktycznie każdym zakątku naszego świata – wcale nie zadziwia więc fakt, że dla wielu jest on własnym w pełni osobistym znakiem wiary, który to zazwyczaj nosi się na szyi, jak najbliżej swojego serca.

srebrny krzyżyk

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Jak to się jednak okazuje krzyżyki tego rodzaju wcale nie są noszone wyłącznie przez osoby religijne i nie jedynie w formie zawieszki na łańcuszku.
Naszyjniki z zawieszką o kształcie niedużego krzyżyka, zazwyczaj wykonanego ze srebra, są bardzo ładną ozdobą, która tak naprawdę przemawia nie jedynie do osób wierzących, ale także dla przykładu do osób interesujących się gotykiem. Srebrny krzyżyk, pomijając charakterystyczny kształt, może mieć tak naprawdę wSzelkiego rodzaju zdobienia i wygrawerowane postacie czy też napisy, nie wspominając już o ozdobnych kamieniach, która to mogą posiadać przeróżne kształty i kolorystyki. Takie srebrne krzyżyki mają możliwość w rzeczywistości być elementem nie jedynie naszyjnika – bardzo często „wplatane” są na przykład w różne bransoletki na kostkę lub rękę albo są przy nich w postaci bardzo małej zawieszki. Poza nimi mamy możliwość także wynaleźć je w formie kolczyków. Warto wiedzieć, że krzyżyki zrobione ze srebra ukazują się w niewiarygodnie przeróżnych formach, przypominając nie tylko krzyż katolicki, ale także na przykład Jerozolimski, czy tak zwany krzyżyk „Atlantów”.

Jak to dobrze wiemy, niektóre krzyże są również „ozdobione” wizerunkiem Pana Boga, podczas gdy inne nie mają go wcale lub mają inny rodzaj ozdoby, dla przykładu naszego polskiego orła.