Moda dla kobiet

Niejeden mężczyzna powie wprost, że każda kobieta będzie najlepiej prezentowała się w sukience lub spódniczce. Niestety bardzo często, panie ulegają różnym kompleksom dotyczącym wyglądu zewnętrznego, przez co zakładają na siebie ubrania kompletnie tuszujące wszelkie walory swojej figury Niskie poczucie własnej wartości jest bardzo dużym przeciwnikiem dla kobiet. Nie doceniają tego, że na przykład mają zgrabne nogi, smukłe ramiona, piękną skórę, czy też jedwabiste włosy.

Kobieta w lustrze

Autor: Harsha K R
Źródło: http://www.flickr.com
Skupiają się one na totalnych drobiazgach, przez co kompletnie nie umieją dobrać do siebie odpowiedniej garderoby. Na szczęście istnieje całkiem ciekawe rozwiązanie z tej sytuacji. Wystarczy umówić się z osobistą stylistką, która dokładnie oceni figurę, powie jakie ubrania są wskazane, a jakich rzeczywiście unikać.

Trzeba zaakceptować siebie, taką jaką się jest, ponieważ nie ma kobiety idealnej. A to co często oglądamy w kolorowych magazynach, zwykle nie jest prawdą. Wystarczy poszukać w Internecie modelek bądź celebrytek jak wyglądają przed nałożeniem na siebie grubej warstwy makijażu, a także bardzo drogich, krojonych specjalnie na nich ubrań. Ponadto w czasopismach najczęściej też jesteśmy świadkami oglądania różnych przeróbek photoshopa. Dlatego zanim znowu jakaś kobieta popadnie w kompleksy, niech przestanie przejmować się co inni powiedzą i wybierze się na zakupy ze swoją stylistką. Ta doradzi jakimi ubraniami jeszcze bardziej na przykład wydłużyć nogi, albo też w jaki sposób zwęzić talię. Nawet kształt dekoltu tutaj będzie miał bardzo duże znaczenie. Ponieważ każda kobieta, a właściwie każdy człowiek niestety nie jest proporcjonalny. A pewnymi trikami związanymi z doborem odzieży w modzie damskiej i męskiej, pozwalają te proporcje zachować. Na przykład czarny kolor, a także zastosowanie pionowych pasków działa wyszczuplająco na sylwetkę. Natomiast spodnie z wysokim stanem i krótkie bluzeczki podkreślą długie nogi. W tym przypadku warto jeszcze do stroju założyć buty na wysokim obcasie. W takich ubraniach każda kobieta poczuje się pewna siebie.