Co to jest dwoina oraz dlaczego winno jej unikać przy kupowaniu wojskowego pasa?

Wykonane ze skóry wojskowe pasy cieszą się olbrzymią renomą od bardzo długiego czasu. Te, które są obecnie wytwarzane nieco ustępują tym znanym sprzed lat, przy czym na szczęście nie jest tak w jakimkolwiek przypadku.

Co poniektórzy wytwórcy pasów skórzanych wciąż wytwarzają niezwykle wysokiej klasy pasy.
papieros

Autor: Felix Huth
Źródło: http://www.flickr.com
Taki najwyższej jakości pas militarny wykonany jest z jednolitej bydlęcej skóry o grubości ok. 0,5 cm. Sprzączki w takim razie są stalowe, zapinane na dwa bolce i dodatkowy knopik. Poza tym w każdym pasie wojskowym są także dwie wyprodukowane ze skóry bojówki ze zrobioną z materiału końcówką do mocowania dodatkowego sprzętu. Jeżeli szukasz lżejszego paska na pewno odnajdziesz nie tylko pas wojskowy, lecz także pasy parciane, jakie są lżejsze i tańsze a cały czas mają metalową klamrę. Jeżeli chciałbyś odnaleźć pas wojskowy, to powinieneś zwracać dużą uwagę na to, aby nie kupować „podróbki”. Takie mniej kosztowne pasy nie są wykonane z solidnej oraz trwałej bydlęcej skóry, a z tzw. dwoiny.
recykling

Autor: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta
Najskuteczniejszym rozwiązaniem by było zakupić pas w sklepie tradycyjnym, gdyż daje to okazję osobistego rozpoznania typu skóry. Wielkie znaczenie posiada też ciężar pasa. Naturalnie im cięższy, tym korzystniej. Tego typu pas wojskowy to doskonały pomysł na prezent dla osoby, która jest wielbicielem militariów. Są one wykonane z jednej warstwy skóry, zaś ich ceny rozpoczynają się od 50 złotych.

Jeśli interesuje Cię omawiana problematyka, zerknij na źródło tam zamieszczone także Cię bardzo zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj!

Za skórę dobrej klasy należy zapłacić trochę więcej.

Zazwyczaj do wyboru posiadamy wojskowe skórzane pasy w kolorze brązowym albo czarnym. Te często określane są policyjnymi. Mają one typowe, proste, kwadratowe sprzączki albo sprzączki stalowe stylizowane na modelu obcych wojsk.