Garść niezwykle pożytecznych porad odnośnie pielęgnacji obuwia w zimie

Jeśli temat przemoczonych butów w zimie nie jest dla Ciebie obcy i wiesz, że mokre kozaczki powinny wysychać w przewiewnych pomieszczeniach bez pośpiechu oraz z daleka od źródeł ciepła, najkorzystniej w pozycji wiszącej.

Dobrze jest do nich włożyć zmiętą bibułę albo gazetę. Warto też nabyć suszarkę elektryczną do butów, która wysuszy skórę w małej temperaturze i relatywnie wolno. W tego typu sposób nie wyrządzi się żadnej szkody naszym botkom. Jeśli nie masz pewności, jak wyczyścić buty, na których zalega sól, to dobrze by było umyć gładką skórę przy pomocy wody z octem. W takiej sytuacji plamy na zamszowych botkach należy przetrzeć w pierwszej kolejności pilnikiem do pięt, a następnie należy zamieścić nad gorącą parą wodną. Nubuk należy impregnować, z kolei gładką skórę starannie wypastować przy zastosowaniu pasty lub kremu do butów. Problem śliskich podeszw należy rozwiązywać przez podklejenie zelówki przy wykorzystaniu kawałka starej maty albo pasków taśmy antypoślizgowej.
Mężczyzna

Autor: Clintus
Źródło: http://www.flickr.com
Można by także przetrzeć je grubym papierem ściernym. Znakomicie sprawdzą się również wykonane z gumy nakładki antypoślizgowe. Mają one 9 bolców. Jeśli posiadasz natomiast kłopot z nieczystym nubukiem i zamszem, to wyczyść buty pumeksem, zaś potem delikatnie wytrzyj szczotką posiadającą twarde włosie. Nowe buty, tuż po ich kupnie należy koniecznie zaimpregnować. Dobrze jest także się zaopatrzyć w kostkę do czyszczenia nubuku oraz zamszu. Usuwa ona mocne zabrudzenia oraz plamy. Jeśli Twoje buty posiadają już starte noski, to możesz zamalować je flamastrem koloru skóry, a w następnej kolejności zapastować.

Mógłbyś również nasmarować je rozpuszczoną podgrzaną pastą. Jeżeli skóra jest w kolorze białym, to wykorzystaj korektor. Tego typu zniszczenia efektywnie zamaskuje także gruba powłoka dobrej pasty do butów.