Jak sandały mogłyby gwarantować ochronę palców swojego użytkownika?

Gdy nabywamy nowe obuwie, w markecie wydaje się nam, że są one najlepsze na świecie. Niestety czasem zdarza się tak, że należałoby je na początku ich stosowania nieco rozchodzić, a do takiego czasu na naszych stopach zjawiają się nieco bolesne otarcia.

Do czasu, kiedy nie wyleczymy tego typu drobnych dolegliwości, musimy przecież w czymś chodzić. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być sandały, chociaż oczywiście tylko na okres letni. Istnieją modele, jakie określa się jako sandały rekreacyjne. Wykonane są ze sztucznej, wodoodpornej skóry. Charakteryzuje je stabilna, elastyczna konstrukcja z podwójnym zapięciem, jakie można by dodatkowo regulować. Do zapinania sandałów można by użyć rzep bądź tradycyjnej klamry. Aby zagwarantować komfort użytkowania, podeszwa takich butów może być wykonana z odprowadzającej wilgoć gąbki i wkładka z szybkoschnącej mikrofibry. Przód takich butów mógłby zapewniać osłonę palców poprzez zastosowanie podwyższonego, gumowego otoku. Jeżeli dodatkowo posiadają zrobioną z kauczuku oraz odporną na ścieranie wyprofilowaną podeszwę, mogłyby zagwarantować wygodę nawet w warunkach dosyć nierównego gruntu.
kobiety

Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rodzajem takiego obuwia, mogą zostać m.in. wykonane z elastycznego neoprenu sandały sportowo-trekkingowe. Mają one wewnętrzne poduszki wyprodukowane ze wspomnianego materiału, co zapewnia używającej je osobie bardzo dużą wygodę.

Sprawdź, co zawiera praktyczna strona, którą przeglądasz. Informacje, które są tam zawarte, będą niewątpliwie cenne – kliknij więc tu!

Jeszcze innym przykładem mogą zostać sandały przeznaczone dla osób, które w czasie swych letnich wycieczek mają częsty kontakt z wodą. Mają one specjalną zrobioną z polimerów podeszwę, jaka jest odporna na ubijanie i zmianę kształtu.

Z innej strony taka zelówka doskonale amortyzuje, a równocześnie jest wyjątkowo trwała. Wyściółka w tego typu butach jest zrobiona z mieszanki mikrofibry oraz poliuretanu. Materiał taki nie nasiąka wodą i szybko wysycha.