Jakie są różnice pomiędzy tanimi produktami z bazarów a ubraniami i butami znanych marek

Wielu ludzi wybierając galanterię, odzież czy obuwie zastanawia się, czy opłaca się płacić za dobre, markowe produkty, czy jednak nie będzie lepszym rozwiązaniem kupować produkty nieco tańsze, ale gorszej jakości. Tu w niejednym przypadku różnice mogą być naprawdę duże pomiędzy różnymi sklepami. Przykładowo na różnych targowych placach jakieś płaszcze damskie można będzie kupić już za dwieście złotych. Podobne płaszcze w markowym salonie jakiejś znanej firmy mogą kosztować kilka razy więcej, ale przyglądając się im bliżej z pewnością każdy dostrzeże różnicę.

buty

Autor: mururoa
Źródło: http://www.flickr.com
Wykonanie, zastosowane tkaniny i krój powodują, że więcej kosztujące zdecydowanie lepiej będą się prezentować. Są rzecz jasna klienci, którzy nie będą mieli możliwości kupna droższych, markowych towarów. Jeśli jednak ktoś może, to lepiej trochę chwilę poczekać i doskładać pieniędzy, bo na pewno zakup markowej odzieży będzie opłacalny. Podobnie sprawa się ma z innymi rodzajami ubrań czy też galanterią – firmowe, wykonane z porządnej skóry paski, portfele albo saszetki męskie na pewno dłużej będą wytrzymywać, niż analogiczne produkty kupione na bazarze – modne płaszcze damskie.

ubrania

Autor: PresKA
Źródło: PresKA
Dość podobny problem będzie także z obuwiem. Buty narażone są na różne czynniki zewnętrzne, niekiedy są zalewane i w takim przypadku niezbędne jest, aby się nie porozklejały po paru miesiącach. Dodatkowo dochodzi sprawa wygody chodzenia, a przy małych dzieciach również bezpieczeństwo. Buty dla dzieci merrell muszą odpowiednio chronić dziecięce stopy przed skrzywieniami i deformacjami, ważne jest także to, aby posiadały dobrze wyprofilowane wkładki. I tu także wielu rodziców ma dylemat, czy wybrać coś taniego, czy jednak lepiej więcej kosztujące, lecz markowe obuwie – wybierz buty dla dzieci .

Niestety i w tym przypadku za ceną będzie szła jakość wykonania. Tanie sandały damskie rozmiar 36, znalezione na którymś z bazarów pewnie dwa miesiące lata wytrzymają, a potem i tak moda się zmieni i schowa się je do szafy. Jednak przy butach zimowych nie warto już ryzykować. Jeśli będą przemakały i pękały, to może się okazać, że oszczędności jakie si zrobiło na zakupach trzeba będzie przeznaczyć na lekarza.