Na czym polega faktyczna moda, czemu najdroższe ubrania nie wystarczą żeby być modnym.

Moda dużej części z nas kojarzy się przede wszystkim z wybiegami dla modelek w największych stolicach na świecie. Ale wizje kreatorów i projektantów to jedno, a to, co dostępne będzie dla najzwyklejszych ludzi to drugie. Faktycznie zdarza się często, że ubrania oferowane w salonach odzieżowych są inspirowane wcześniej prezentowanymi kolekcjami, ale przeważnie są one i tak szyte dla najzwyklejszych ludzi. A moda dla nich to nic innego, jak umiejętność takiego komponowania strojów, żeby się czuć w nich wygodnie, swobodnie lecz również elegancko.

botki

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Wbrew pozorom bycie modnym nie będzie wcale takie proste, jak może się wydawać wielu osobom, szczególnie jeśli chodzi o panie. Odzież damska (Sklep z odzieżą damską) jest tak zróżnicowana i sprzedawana w tak ogromnej ilości rodzajów, krojów i kolorów, że wybierać jest naprawdę w czym. A umiejętność złożenia wszystkiego tak, żeby całość naprawdę ładnie się prezentowała, to jest właśnie moda -czytaj body niemowlęce. Do tego, żeby być modnym nie wystarczy założyć botki rozmiar 38, do tego bluzy, spodnie i kurtkę z ostatniej, i uznać że wszystko jest dobrze. Moda to umiejętności takiego łączenia tego wszystkiego, aby całość prezentowała się odpowiednio.

Niestety dla wielu kobiet problemem jest akurat to, że twierdzą one, że zakup najdroższej odzieży i jej noszenie w zupełności powinno wystarczyć. Ale wcale tak nie będzie, bo dopiero odpowiednie zestawienie wszystkiego może pozwolić na to, żeby należycie wyglądać – czytaj więcej . Nawet jeżeli kurtka damska kosztowała będzie kilkaset złotych, to należy dopasować do niej pasującą spódnicę, spodnie, obuwie i dodatki, i dopiero to jako całość da się ocenić czy będzie modne czy nie.

Tu niestety dużo kobiet ma problem, bo będzie im się wydawać, że sprawa odpowiednio drogiej odzieży załatwi wszystko, a nie zadają sobie nawet żadnego trudu na to, żeby krytycznie spoglądać w lustro. Dodatkowo, swoje zapędy zaczynają także przenosić na swoje dzieci, twierdząc że trzeba im kupować wszystko co, co najdroższe. A dla kilkumiesięcznego maluszka nie będzie miało żadnego znaczenia, czy jego body niemowlęce kosztować będzie pięćdziesiąt czy sto pięćdziesiąt złotych.