W jaki sposób zestawić obuwie, dodatki i odzież żeby elegancko i modnie wyglądać przy każdej okazji

Moda jest bardzo zmienna, to wszyscy wiedzą nie od dzisiaj. Trendy, które pojawiają się w czasie największych pokazów w Londynie, Mediolanie czy Madrycie przekładają się następnie na kolekcje pojawiające się w sprzedaży. I tak naprawdę co sezon w wielu kobiecych szafach zaczyna się większa albo mniejsza rewolucja.

stylizacje

Autor: Nife
Okazuje się bowiem, że obecnego lata dominuje zupełnie inny kolor, niż w poprzednim, a w miejsce wąskich dopasowanych legginsów powinno się nosić luźne, z szerokimi nogawkami. To wszystko powoduje, że wiele pań co roku wydaje sporo środków na coś, co ubierze kilka razy i następnie wstawi na stałe do szafy. Niestety jak to z ludźmi bywa, wiele z tych Pań w rzeczywistości nie posiada swojego, oryginalnego stylu, a ich sposób ubierania polega na małpowaniu innych. Jeśli jakiś celebryta zacznie się pojawiać w jakiś kreacjach, czy też założy jakieś oryginalne dodatki, to od razu dużo mijanych na ulicy pań ma na sobie dokładnie to samo (praktyczna bielizna dla dzieci). Czasami nawet wtedy, gdy dana odzież zupełnie nie będzie pasować do wyglądu tej osoby, to i tak bezkrytycznie będzie ubierana.

A tak naprawdę bycie modnym nie oznacza bynajmniej bezkrytycznego kupowania i ubierania wszystkiego, co jakiś projektant uzna za najmodniejsze w aktualnym okresie. Moda (sprawdź również – garnitury wroclaw) to bardziej umiejętność wykreowania własnego stylu, który oczywiście może się inspirować aktualnymi trendami, jednak nie będzie bezkrytycznie za nimi podążał.

płaszcze

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rosnącą popularnością zaczynają się cieszyć najróżniejsze blogi o modzie i wyglądzie. Osoby, które to prowadzą, a są to najczęściej prawdziwe miłośniczki mody, pokazują jak powinno się stylowo i ze smakiem ubierać, w jaki sposób dobrać obuwie do założonej spódnicy czy spodni, albo jak zestawić dodatki, aby były one ciekawym uzupełnieniem ubioru, a nie tylko kilkoma świecidełkami na szyi (link). Dużym plusem takich blogów będzie to, że kobiety je prowadzące odzież znajdują w zwyczajnych sklepach, do których wszyscy mają ma dostęp. Wszystko jest uzupełnione fotografiami które przedstawiają dane zestawienie, dzięki czemu można na nich brać jakieś pomysły.