Co może dać nam taniec i z jakiego powodu warto wybrać jego naukę?

Jest jedną z najzdrowszych postaci fizycznej aktywności. Nieważne jest to, na który rodzaj tańca się zdecydujesz. Każdy styl przyniesie Ci niezwykle wiele korzyści fizycznych oraz psychicznych.
Taniec towarzyski ostatnio stał się bardzo modny.

taniec

Autor: Reebok
Źródło: Reebok

Stało się tak po pewnym programie emitowanym w tv. Lista korzyści, jakie mógłby dać Ci taniec jest bardzo długa i nie redukuje się wyłącznie do pozytywnego wpływu na nasz wygląd oraz na naszą wydolność ruchową. Dzięki tańcowi na długi czas pozostaniemy młodzi zarówno duchem jak i ciałem. Taniec jest to rodzaj treningu aerobowego. Powiększa on częstotliwość pracy mięśnia sercowego oraz znacznie usprawnia krążenie krwi. Wpływ jego na nasz system jest niezwykle znaczny.

Jeśli czujesz, że niniejsza notka może być według Ciebie za skąpa, to zamieszczony tu materiał bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz!

Dzięki treningom aerobowym możemy wzmocnić serce i poprawiamy jego zdolność do przepompowywania krwi. W ten sposób serce wolniej się zużywa i nie jest podatne na dolegliwości przykładowo chorobę niedokrwienną. Ćwiczenia aerobowe także sprawiają to, że wszystkie narządy oraz tkanki są korzystniej dotlenione. Podnoszą również wytrzymałość organizmu na wysiłek fizyczny.

Wysiłek, który związany jest z tańcem sprawia, że w naszym organizmie nasilane są zmiany energetyczne. Szybszy metabolizm oznacza, że szybciej spalamy tkankę tłuszczową. Im bardziej dynamiczny taniec, tym więcej pocimy się tańcząc i w ten sposób łatwiej chudniemy. Taniec w odróżnieniu od treningu z jakimś ciężarkiem posiada wpływ nie tylko na poprawienie siły mięśni, ale również zwiększa gibkość naszego ciała. Co poniektóre tańce zwłaszcza te latynoamerykańskie wymagają tzw. kocich ruchów. Może to być kołysanie biodrami oraz wyginanie się czy zmysłowe ruchy ramion.

Trenując taniec nabieramy powoli sprawności i zyskujemy świadomość figury, to oznacza, że z prostotą moglibyśmy poruszać jakąkolwiek jego częścią tak, jak chcemy. Taniec jest lekarstwem na nadmierne napięcie. Przy pomocy tańca można wyładować negatywną energię, która zbierana jest w trudnych sytuacjach.