Buty do tańca i trudna sztuka wyboru swojego ideału

Zaczynając swoją drogę z tańcem, na pewno wielu z nas myślało, jak pięknie będzie wyglądać za kilka miesięcy, w czasie pewnego poruszania się po parkiecie. Niestety, na początku czekają nas raczej dziesiątki (o ile nie setki) godzin spędzonych na trudnych ćwiczeniach.

Pytanie, które zada sobie wielu przyszłych tancerzy brzmi: czy strój jest na początku mniej istotny? Nie, bo może być inny. Powinien być maksymalnie wygodny. Najistotniejszą jego częścią są oczywiście buty do tańca.
dziecko z mamą

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
Znamy wiele ich rodzajów, od płaskich baletek, a po wysokie obuwie do tańca towarzyskiego. Wszystkie ich rodzaje służą do określonych sposobów tańca. Nie zatańczymy baletu w butach do jazzu, a taniec współczesny nie współgra z wysokimi butami kobiet, które preferują tango.
Buty do tańca mają jednak pewne wspólne elementy. Ich rozmiar powinien być idealnie dobrany. Jest to oczywiście istotne dla bezpieczeństwa. W za luźnych lub zbyt ciasnych ryzyko kontuzji po prostu jest większe. Noga nie może się w nich pocić, a przede wszystkim przesuwać. Z tego powodu przed zakupem (zwłaszcza przez Internet) powinno się dokładnie zmierzyć stopę oraz dobrać rozmiar wg instrukcji podawanych na stronie witrynie sklepu. Jeśli jednak ledwie zaczynamy przygodę z tańcem, lecz traktujemy go naprawdę poważnie, poprośmy o radę trenera.

Czeka na Ciebie najnowsza treść (www.galerialucznik.pl/pl/menu/maszyny-do-szycia/maszyny-do-szycia-tradycyjne/mini-maszyny-do-szycia-655.html) – trzeba wejść w poniższy link i w nim stworzyliśmy dla Ciebie masę kluczowych treści.

Nikt nie będzie znał naszych wątpliwości bardziej niż doświadczony tancerz. Powinniśmy też mieć na uwadze, że buty do tańca dla osób zaczynających tańczenie bardzo często są odmienne od tych dla doświadczonych tancerzy, którzy już dawno pokochali taniec. Jako przykład można pokazać buty na damskie buty obcasach do tańca klasycznego. W zależności od rodzaju obcasa będą one bardziej albo mniej stabilne.

Ważny jest także na materiał, z którego but jest wykonany. Czy będzie odporny na pęknięcia oraz zniszczenia? Jeśli wydaje się solidny, to być może właśnie dobraliśmy właściwą parę.