Kilka informacji na temat przecen i wyprzedaży, kiedy warto kupować ubrania i buty

Moda na wyprzedażowy szał przywędrowała do nas z zachodu. Tam parę razy do roku, najczęściej przy zmianach kolekcji, sklepy odzieżowe i obuwnicze robią akcje wyprzedażowe, na jakich można znaleźć różny asortyment nawet kilkadziesiąt procent taniej. Także w naszych sklepach staje się to coraz powszechniejszą praktyką.

ubrania

Autor: Kossmann
Źródło: Kossmann
Sklepy które chcą zapewnić sobie wystarczający obrót sprzedają końcówki serii, robiąc tym samym miejsce w magazynach pod nowe kolekcje. A z kolei zyskują na tym klienci, którzy mogą kupić modne ciuchy (odzież damska online) 2015 dużo taniej, niż wynoszą standardowe ceny – dowiedz się więcej. Jeśli jednak komuś będzie się wydawać, że sklepy będą dokładać do takich wyprzedaży, to jest w dużym błędzie. Sprzedażowa polityka jest taka, że na każdym produkcie są rzeczywiście spore narzuty. Spora ilość klientów będzie kupować nowe kolekcje, tak więc sklep będzie miał na takiej sprzedaży spore zarobki. W końcówce sezonu następują obniżki cen, ale i tak będą one na tyle wysokie, że firma raczej nie straci, natomiast kupujący będą się cieszyć, że udało im się kupić sandały damskie wyprzedaż przez pół ceny.

Są osoby, które w praktyce ubierają się jedynie na takich promocjach. W ten sposób oni mogą zaoszczędzić całkiem spore kwoty w ciągu roku, mając na uwadze ceny ubrań w normalnym okresie. Jednak tego typu model kupowania ma dwa duże minusy.

ubrania

Autor: PresKA
Źródło: PresKA

Przede wszystkim trzeba mieć odpowiedni zapas gotówki do tego, aby kupować poza sezonem, a nie wówczas, gdy będzie się czegoś potrzebować.

Okazać się bowiem może, że niedawno zakupione letnie paski do spodni damskie muszą poczekać prawie rok na to, żeby je można było wreszcie założyć. Kolejnym problemem jest to, że jeżeli kupować się będzie na zapas artykuły dziecięce, to uważać należy na rozmiarówkę. Do okresu nastoletniego dzieciaki rosną w szybkim tempie, niekiedy podczas jednego sezonu mogą podskoczyć o dwa rozmiary, więc ryzyko że buty dla dzieci memo okażą się za ciasne jest zawsze. Jeśli jednak kosztować one będą mniej o połowę, to warto jednak taki zakup raczej zaryzykować – idź na stronę.