Jak koszula męska okaże się najlepsza? Na co zwracać uwagę? Co jest w tej kwestii najbardziej istotne?

Często jest tak, iż mamy ubrania, jakie po jednym sezonie wychodzą z mody. Na pewno natomiast istnieje kilka takich, które nie mają tego rodzaju problemu, jedną z nich jest dobrze skrojona, biała męska koszula. Projektanci koszul prześcigają się w wymyślaniu coraz lepszych rozwiązań. Są więc dostępne plamoodporne koszule teflonowe jak również niewymagające prasowania koszule z poliestru. Nie warto natomiast korzystać z tego typu “rewelacji”. Czemu?

koszulka męska

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuczne materiały na pewno są dosyć praktyczne, natomiast mają też wady. Niestety kiepsko wyglądają, po drugie nie dają możliwości skórze oddychać. Jeżeli więc nie chcemy zalewać się potem w czasie najmniejszego stresu, to korzystniej wybrać koszulę z dobrej jakości bawełny. Materiał taki doskonale układa się na ciele, a przy tym dość łatwo go wyprasować. Na wyjątkową okazję możemy z kolei założyć efektowną, lecz niestety dość drogą koszulę z jedwabiu. Krój koszuli to ogromnie ważna kwestia, szczególnie kiedy chodzi o modne koszule męskie. Zbyt ciasna uwydatni za duży brzuszek, który wszyscy wolą ukryć, zbyt duża natomiast będzie prezentować się niechlujnie.

Najczęściej więc kupowanym typem są koszule męskie “regular fit”. W tego typu koszulach dobrze wyglądają panowie szczupli, lecz również tacy o mocniej zaokrąglonej budowie. Jak zaś mamy szczupłą budową ciała to na pewno najlepszym rozwiązaniem będą koszule – koszule olymp, olymp koszule, koszule zielona góra, zielona góra koszule, koszule olymp zielona góra, olymp koszule zielona góra, koszule z zielonej góry, zielona góra, koszule, koszule w zielonej górze, koszule olymp z zielonej góry, koszule olymp w zielonej górze – męskie slim. Należy jednak wiedzieć, iż taki dosyć szykowny krój niestety nie wybacza zbędnych kilogramów. Warto jednocześnie mieć świadomość, iż bez względu na rodzaj sylwetki nie opłaca się nosić luźnych koszul. Jeśli chodzi o koszule to na pewno ważny jest kołnierzyk. Jak dowiedzieć się jednak, jaki rozmiar kołnierzyka będzie dla nas najlepszy?

Trzeba po prostu znaleźć centymetr, zamierzyć obwód szyi oraz dodać do wyniku, który otrzymaliśmy szerokość jednego palca. W ten sposób z łatwością dobierzemy najlepszy kołnierz, który będzie jednocześnie wygodny w noszeniu. Osobna kwestia dotyczy kształtu kołnierzyka. Najpopularniejszy jest krój “prosty”, gdyż taką koszulę ubrać można na każdą okazję, czyli będzie idealna i do krawata, i do jeansowych spodni. Bardziej elegancki jest natomiast krój włoski. Rogi tego kołnierzyka są skierowane na zewnątrz. Najmniej formalny będzie typ zapinany, gdyż te koszule można ubierać do pracy, lecz na ślubie czy podobnych uroczystościach będą już średnio pasujące.