Co musi się znaleźć w idealnej kosmetyczce?

W każdej podręcznej kosmetyczce nie może zabraknąć najbardziej potrzebnych preparatów, bez których nie może obejść się żadna kobieta. Muszą się tam pojawić zatem wszystkie potrzebne środki służące do makijażu jak i środki do higieny. Sprawdźmy więc co należy mieć w swoim kuferku.

wykonywanie makijażu

Autor: Ashley MacKinnon MacKinnon
Źródło: http://www.flickr.com

Fundamentem jest dobry makijaż. Z tej właśnie przyczyny poza akcesoriami takimi jak pędzel do pudru, w kosmetyczce musi się znaleźć w każdym wypadku podkład, który zapewnia idealne dopasowanie. Rodzajów podkładów są na rynku setki i każda dziewczyna powinna poświęcić odrobinę czasu aby dobrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Podkład jest bowiem szalenie ważnym składnikiem udanego makijażu. Jednym z zalecanych preparatów jest Affinitone, jaki zapewnia doskonałe krycie przy jednoczesnym nawilżeniu cery (tutaj). Idealnie nadaje się do codziennego makijażu, ponieważ daje skórze świeży, wypoczęty wygląd. Dodatkowo musimy pamiętać o korektorze, który często przydaje się w nieoczekiwanych okolicznościach. W naszej kosmetyczce nie może zabraknąć atrybutu każdej kobiety czyli szminki. Dobrze by było gdyby były tam dwa kolory, wliczając w to klasycznie uwodzicielską czerwień, która sprawdzi się przy wielu okazjach. Trzeba zadbać także o paznokcie, tak więc oprócz pilnika w naszej kosmetyczce musi pojawić się również dobry lakier jakim pomalujemy paznokcie. CND Shellack doskonale pokrywa a także gwarantuje długotrwały, świetlisty rezultat na paznokciach. Z takim lakierem z całą pewnością będziemy się wyróżniać spośród wszystkich dziewczyn.

W każdej kosmetyczce dobrze jest mieć także standardowe produkty tj. szare mydło czy też wazelina. To pierwsze świetnie oczyszcza i koi naszą cerę w przypadku podrażnień. Świetnie również nadaje się do zmywania makijażu (urządzenie do makijażu permanentnego) (znajdź tutaj). Jest bezpieczne dla naszej skóry, ponieważ nie zawiera sztucznych składników czy też substancji zapachowych. Wazelina z kolei doskonale nawilża spierzchnięte wargi oraz sprawdza się przy pielęgnacji rzęs.

Jeśli mówimy już o rzęsach, to naszym kuferku musi pojawić się eyeliner i koniecznie tusz do rzęs jak i paleta cieni, aby w każdym momencie mieć możliwość podkreślenia swojego sexapilu. Przydadzą się na pewno także chusteczki nawilżone, jakie mogą nas uratować kiedy nie mamy dostępu do wody a musimy zmyć makijaż.