Obecnie mnóstwo kobiet w różnych przedziałach wiekowych zmaga się z kłopotem, jakim niewątpliwie jest cera trądzikowa.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet w różnym wieku zmaga się z problemem, jakim niewątpliwie jest cera trądzikowa. Często jest ona trudna do zdiagnozowania, bo niejednokrotnie bywa mylona z cerą przetłuszczającą się.
Podstawa, to właśnie trafne rozpoznanie, trzeba tutaj zwrócić wzmożoną uwagę na kilka podstawowych objawów, między innymi: rozszerzone pory, częste występowanie zmian ropnych, występowanie krostek i wyprysków, pryszcze z biegiem czasu pojawiają się również na plecach i dekolcie, standardowe preparaty nie pomagają na twoje problemy.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób z tym problemem, istotną kwestią jest odpowiedź na pytanie: jak dbamy o cery trądzikowe ? Jest tutaj kilka podstawowych porad, które powinny okazać się pożyteczne. Klasycznym błędem jest stosowanie antybakteryjnych mydeł lub żeli, gdyż głównym powodem występowania trądziku są przemiany hormonalne w dorastającym organizmie, a nie jak sądzi większość osób – bakterie. Kolejnym czynnikiem wartym wymienienia jest konieczność stosowania toniku po umyciu twarzy za pomocą żelu – zwęzi on ujścia gruczołów potowych a także odświeży skórę. Trzeba jednak pamiętać, że tonik nie może zawierać alkoholu. Wskazane jest pomyśleć także o złuszczaniu skóry, jednak trzeba robić to odpowiedzialnie.
Do cery trądzikowej wskazane są peelingi enzymatyczne i preparaty z kwasami owocowymi, nie poleca się natomiast używania peelingów mechanicznych, ponieważ w efekcie możemy jedynie nasilić objawy schorzenia. Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest unikanie promieni słonecznych. Promienie słoneczne pozbawiają wilgoci skórę, która w efekcie produkuje więcej łoju.

Sądzisz, że ten post jest interesujący? Kliknij ponadto ten ważny tekst (https://smartbodytrainer.pl/oferta/oferta-dla-firm/) – to niezwykle warte uwagi źródło informacji na prezentowany temat.

W przypadku, kiedy spostrzeżemy zaczerwienienie sygnalizujące pojawienie się „niespodzianki” powinno się zastosować sztyftu działającego miejscowo. Obecnie na rynku jest wiele tego typu środków, także każdy bez kłopotu powinien znaleźć coś odpowiedniego. Ostatnią radą jest uważanie na to co jemy. Co prawda nie ma badań stwierdzających, że na przykład jedzenie ostrych przypraw ma wpływ na powstawanie trądziku, jednak odpowiednie odżywianie ma ogólny wpływ na naszą cerę Więcej pomocy .

Konkludując, marzeniem każdej kobiety jest promienna cera, niektórzy z nas mają jednak większe problemy z jej osiągnięciem. Trądzik jest zmorą dużej ilości kobiet, jednakowoż przy zastosowaniu się do kilku prostych zasad możemy zdecydowanie zmniejszyć szansę jego pojawienie się.