Najlepsze naturalne metody na wspanialszą i zdrową skórę. Nasze maseczki są najlepiej dobrane na jesienno-zimowe miesiące

Niektóre okresy w roku, jak zima, jesień gwarantują złe doświadczenia, jak popękana, sucha, przebarwiona skóra. Dzieje się tak, ponieważ nasza odporność jest bardziej zużyta, a ponadto nie mamy konkretnej ilości witamin. Brak ich, uciekły niestety ze słońcem i z latem. Na szczęście można pokonać niedobór witamin. Sprawdź, jak to zrobić.

Algi, maseczki

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Poznaj nasze maseczki z witaminami. Jesteś w stanie zawsze kupić także tanie dermokosmetyki, lecz możesz także podziałać w warunkach domowych. Na pierwszy rzut niech będzie witamina A. Jest to niezwykła witamina, jaka wygładza i regeneruje. Jest ona pomocna w procesie odnawiania się złuszczonego naskórka, dodatkowo zwiększa ilość kolagenu, wygładza i odmładza. Jesteśmy w stanie w warunkach domowych sporządzić swoją domową maseczkę z witaminą A. Jest stosunkowo prosta w przygotowaniu. Trzeba nam świeżej brzoskwini i trochę jogurtu. Brzoskwinie trzeba ugnieść i wymieszać z jogurtem, następnie taką mieszankę powinniśmy nałożyć na twarz i zmyć po 15 minutach.

Co do witaminy B to jest ona odpowiedzialna za warstwę ochronną. Jest to szczególnie korzystne dla kobiet ze skłonnościami do skóry, jaka staje się poszarzała. Witamina B skutecznie walczy z tym negatywnym zjawiskiem, jednakowoż dotlenia ją gwarantując zdrowy wygląd. Możesz bez kłopotów przygotować maseczkę domową z witaminą B. Do tego potrzebny jest banan i łyżka miodu. Banana musimy ugnieść na gładką masę i dodać miód. Taką maseczkę trzeba nałożyć na mokre włosy, które później owijamy ręcznikiem, a po 20 minutach spłukujemy je i myjemy. To rzeczywiście regeneracja dla naszych włosów.

Na koniec witamina C, jaka poprawia kolor skóry. Jej główne zalety to zmniejszenie denerwującego trądziku, bardziej jędrna cera i złagodzenie podrażnień. Jeśli pragniemy wykonać maseczkę potrzebujemy około dwudziestu róży i pół szklanki wody. Owoce trzeba zalać wrzątkiem i zostawić na dwadzieścia minut. Następnie odcedzamy wodę, natomiast z owoców przygotowujemy papkę. Nakładamy ją na twarz, ale nie może być ona gorąca. Maseczkę trzymamy 20 minut, a później spłukujemy zimną wodą. Tak zrobione maseczki to zapewnienie, że naturalnym sposobami gwarantujemy sobie bardziej zdrową cerę i tak naprawdę bardziej korzystne samopoczucie.