W jaki sposób zatroszczyć się o dobry stan naszej cery? O jakich rzeczach trzeba pamiętać? Na co zwracać uwagę?

Sporo pań zdaje sobie z tego sprawę, że pielęgnacja cery to coś ogromnie ważnego. Tak naprawdę to na twarzy najszybciej widoczne jest zmęczenie, stres, oznaki starzenia się i to ta część naszego ciała jest bez przerwy widoczna. Ciężko ją zakryć chociażby jakąś częścią garderoby. W związku z tym też, iż jest ciągle odkryta, jest też narażona na działanie niekorzystnych czynników. Są to między innymi wiatr, niska temperatura, słońce. Co zatem możemy zrobić by zatroszczyć się o skórę twarzy tak, aby była ona w dobrej kondycji?

pielęgnacja twarzy

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnie ważną rzeczą jest właściwa ochrona przeciw słońcu. Wiele osób wie, że zbyt duża ekspozycja na słońcu powoduje raka skóry, natomiast nie wszyscy mają świadomość, że promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Skóra wystawiana za często na słońce po jakimś czasie jest nie aż tak jędrna, szybciej się marszczy, jej barwa jest nieregularna oraz ogólnie nie wygląda estetycznie. W momencie gdy jesteśmy młodzi chcemy mieć po prostu piękną opaleniznę oraz nie zwracamy uwagi na późniejsze konsekwencje. Jednak niestety w ten sposób przyspiesza się starzenie skóry i szybciej aniżeli w przypadku kogoś kto za często się nie opalał uwidocznić się mogą oznaki starzenia. Gdy chodzi o twarz skóra jest cały czas narażona na działanie warunków atmosferycznych, ochrona przeciwsłoneczna jest wtedy czymś koniecznym. Dobrze jest używać kremów, jakie mają w składzie filtry przeciwsłoneczne. Jest parę dobrych kosmetyków, jakie mogą dać dobrą ochronę jak choćby Iwostin Solecrin.

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiernie istotne jest też odpowiednie nawilżenie naskórka. Tym bardziej zimą, w momencie gdy twarz narażona jest na chłód wiatru oraz mróz. Także osoby, które mają typ cery suchej lub mieszanej muszą zatroszczyć się o właściwy poziom nawilżenia. Świetnie sprawdzi się na pewno iwostin sensitia krem nawilżający, jaki jest dobry także do skóry wrażliwej jak i alergicznej. Trzeba mieć na uwadze to, że przesuszona cera ma skłonności do pękania, łuszczenia się z tego powodu warto o to zadbać. Oprócz takiej podstawowej ochrony należy sprawdzić jaki typ cery posiadamy czy jest ona raczej tłusta, mieszana czy może sucha i stosować odpowiednią pielęgnacje dla danego rodzaju. To bardzo istotne, bo gdy dostarczymy jej odpowiednich składników, nasza cera będzie się prezentowała bardzo dobrze.