Wyprawka dla niemowlaczka

Kiedy po raz pierwszy wybierzecie się do sklepu z towarami dla niemowląt, możecie doznać lekkiego bólu głowy. Wyprawka dla dzidziusia – co musi zawierać? Poniżej garść praktycznych wskazówek, które przydadzą się Wam w trakcie sprawunków.

Wyprawka dla bobasa – oto nasz alfabet:

maluch

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Antyalergiczne kosmetyki: Teoretycznie wszystkie przeznaczone dla bobasów winny należeć do tej grupy. Do niektórych jednak dorzucane są silne substancje zapachowe, jakie mogą uczulać. Jeżeli któreś z was jest alergikiem, powinniście być wyjątkowo ostrożni, bo maluszek może być także skłonny do uczuleń. Wybierajcie dla niego kosmetyki przeznaczone dla osesków, bezzapachowe oraz nie zawierające sztucznych barwników, najodpowiedniej z pozytywną opinią Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytutu Matki i Dziecka. Sprawdzajcie wszystkie saszetki. Saszetki – na co zwracać uwagę?
Body.

Znajdziesz w tym miejscu faktycznie szczegółowe opracowanie (https://www.mercor.com.pl/) tego tematu, zatem trzeba je dokładnie przeczytać. Dowiesz się wtedy wiele wartościowych informacji.

Na początek najlepsze są ubrania rozpinane z przodu na całej długości. Potem, kiedy maluch trzyma już dobrze główkę starczy zapięcie na ramieniu lub duży dekolt. Najlepiej kupić trzy bez rękawów a także trzy z długimi rękawkami.
Butelka. Jeśli zamyślasz karmić piersią, twemu maluchowi będzie zupełnie zbyteczna. Podobnie jak sterylizatory, smoczki itp. Chusta – będzie wygodniejsza aniżeli nosidło, tak dla rodzicieli, jak także dla malucha. Można nosić w niej malucha od urodzenia. Jej negatywem jest wysoka cena, jednak nie tak trudno uszyć ją własnoręcznie. Czapki – konieczne będą dwie. Jedna cienka, z bawełny, zaś druga cieplejsza. Najlepiej, ażeby była zawiązywana pod podbródkiem na troczki, inaczej będzie się zsuwać.
Drogie rzeczy? Zanim zdecydujecie się je nabyć, popytajcie pośród znajomych, którzy mają maluchy troszeczkę starsze od waszego. Być może mogą wam wypożyczyć czy tanio odsprzedać fotelik, wózeczek lub łóżeczko. Niemowlęce meble są wykorzystywane tak krótko, iż

niemowlę

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

faktycznie nie zdążą się zniszczyć. Z pomyślnością może ich używać kilkoro dzieciaczków. Zaglądajcie do anonsów proponujących rzeczy używane a także na internetowe aukcje. Elektroniczna niania. Pomocna w szczególności, jeżeli mieszkacie w domu lub wyruszacie na wczasy. Pozwala słyszeć, co dzieje się z potomkiem, który śpi poza zasięgiem waszego widzenia.

Fotelik samochodowy – jeśli posiadacie samochód, jest absolutnie niezbędny. Jedynie w nim wasze maleństwo będzie mogło jeździć bezpiecznie. Niemowlęta powinny jeździć w fotelikach przeznaczonych dla dzieci o wadze do 10, 13 lub 18 kg .

Jeżeli opisywane na tej stronie omówienie żywo Cię zaciekawiło, to zalecam to opracowanie (http://magross.pl/kluber/kluberoil-4-uh1-32-n-46-n/) – ono jest tak samo atrakcyjne, jak materiał, który teraz czytasz.

Warto kupić fotelik, który może również spełniać funkcję leżaczka-bujaczka.
Starajcie się nabyć jak najsporzej przedmioty bezpośrednio od producenta, wbijając w wyszukiwarkę dla przykładu frazę: chusteczki nawilżane producent. Zobacz producentów chusteczek nawilżanych.