Elementarz męskich i damskich stylizacji – na co powinno się zwrócić największą uwagę?

W aktualnej chwili moda jest czymś bardzo zmiennym, z sezonu na sezon kreowane są nowe trendy, a centra handlowe zasypywane są odzieżą wszelkiego typu. Kiedy wybierzemy się na zakupy, bardzo często pod wpływem ilości oglądanych i przymierzanych rzeczy dostajemy zawrotu głowy. W obliczu tak wielkiego wyboru zwykle mamy po prostu kłopot z podjęciem decyzji, co kupić.

Istnieją jednakże

dżinsy

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

pewne utarte wzorce i kilka podstawowych elementów odzieży, które zdecydowanie powinny znaleźć się w każdej szafie. Ubrania te bez względu na panujące trendy mogą stanowić świetną bazę do utworzenia modnej stylizacji. W przypadku kobiet tego rodzaju elementów garderoby jest wiele, jednakże kilka z nich można określić jako obowiązkowe. Jako takie zdecydowane ‘must have’ z pewnością można uznać dwie pary spodni – jedne czarne, drugie klasyczne, jeansowe. Zarówno jedne i drugie są odpowiednie właściwie do wszystkiego, możemy na ich bazie dobierać setki stylizacji. Jeansy są uniwersalne, nadają się zarówno na wyjście na uczelnię, spacer ze znajomymi czy wyjście do kina z chłopakiem. Klasyczne czarne spodnie (zapraszam do lektury) będą pasować natomiast przy wszelkich eleganckich okazjach, wieczornych wyjściach do klubu, jak i na co dzień. W podobny sposób sprawdzi się również klasyczna ‘mała czarna’ sukienka, którą dodatkowo warto dopisać do listy ubrań jakie bezwzględnie powinny znaleźć się w naszej szafie. Ponadto zaleca się zainwestować w klasyczną, białą koszulę a także w podkoszulki, których powinno się mieć w kilku podstawowych wersjach kolorystycznych.

Przeczytaj bez wahania ten udostępniony (http://www.elian.eu/pl/druty-proste-plastikowe) artykuł. Opisuje on pokrewną tematykę, więc z pewnością też będzie dla Ciebie ciekawy.

Wyposażając naszą szafę w ten sposób będziemy mieć duże pole do popisu. Kupowane w danym sezonie modne ubrania takie jak koszule, buty czy inne akcesoria fantastycznie skomponują się z tym, co zostało tu wymienione.
Jeżeli mówimy natomiast o mężczyznach wydawać by się mogło, że takich bazowych elementów stylizacji jest mniej. Naturalnie dla przedstawicieli tej płci dobrze dobrane spodnie jeansowe męskie są wstanie zaspokoić wszelkie potrzeby – męskie spodnie jeansowe. Warto jednakże, aby tak jak u kobiet, w męskiej garderobie znalazły się również czarne spodnie, które będą pasowały na bardziej eleganckie okazje. Dodatkowo zamiast

koszula

Autor: Kent Wang
Źródło: http://www.flickr.com

dziesiątek koszulek z krótkim rękawkiem, dobrze byłoby posiadać na przykład dwie lub trzy klasyczne koszule.

Jeśli postawimy na uniwersalne kolory takie jak biel, granat czy błękit, wówczas mamy pewność iż tego rodzaju elementy garderoby będą nam pasowały do większości modnych w danym okresie spodni, bez względu na ich kolorystykę czy materiał z jakiego są zrobione. Ponadto współcześnie w przypadku mężczyzn dobrze sprawdzają się również casualowe marynarki, które można założyć na różne okazje, zarówno do pracy jak i na luźne wyjście ze znajomymi. Ciężko zaprzeczyć iż chcąc wymienić wszystkie elementy stylizacji, które powinny znajdować się w naszych szafach, można byłoby wypisywać w nieskończoność. W zasadzie jednakże jeśli po prostu wyposażymy się w to, co zostało opisane powyżej, to możemy mieć gwarancję że żadna okazja nas nie zaskoczy i na bazie tych ubrań na pewno uda nam się skomponować odpowiedni strój.