Na co trzeba uważać kupując odzież ochronną?

Ubranie robocze jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia dowolnego fizycznego robotnika albo pracownika, który ma styczność z materiałami niebezpiecznymi dla jego zdrowia. Dowolna hurtownia BHP ma w swojej ofercie niezwykle wiele ubrań roboczych.

Odzież ochronna jest niezwykle wielokrotnie produkowana zgodnie z jej przeznaczeniem dla konkretnego zawodu oraz świadczonej usługi. W czasie wybierania odzieży ochronnej i roboczej musimy odpowiedzieć sobie na zapytanie: w których warunkach oraz jakich miejscach taka odzież będzie użytkowana. Podczas wyboru tego typu odzieży trzeba zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonana taka odzież. Odzienie bawełniane jest lekkie i znakomicie oddycha. Jednak nie nada się do pracy w obszarze wilgotnym. Z bawełny ubrania z domieszką sztucznego włókna będą się doskonale nadawać przy mokrej robocie. Należy zwrócić również uwagę na wykończenie tego typu odzieży ochronnej. Jakość wzmocnienia złączeń oraz zamków jest również niezwykle istotna. Pracodawcy wielokrotnie chcą, żeby taka odzież posiadała znak firmowy firmy lub adekwatny nadruk.
siatkówka

Źródło: pixabay.com

Również do biegania powinniśmy nabyć specjalną odzież sportową. Męska odzież do biegania są to najczęściej spodnie, bluzy lub kurtki. Damska odzież do biegania jest to ubranie bardziej efektowne, komfortowe i dopasowane. Są to luźniejsze dresowe części, lecz także dopasowane legginsy oraz krótkie spodenki. Dziecięca odzież sportowa są to barwne ubrania zachęcające do aktywności fizycznej. Wybierając ubranie do biegania powinniśmy kierować się przede wszystkim właściwym rozmiarem oraz wygodą, jaka pozwala skórze oddychać. Wygodna odzież do ćwiczeń powinna być elastyczna.

Nie przydadzą nam się najlepszej jakości luźne spodnie, jeśli będą one sztywne w kroku i nie można będzie w nich wygodnie biec. Najkorzystniej jest wybrać ubranie z domieszką elastycznych włókien, jakie rozciąga się we właściwy sposób.