Na dzień dzisiejszy naprawdę bardzo dużo zależy od tego jak się ukazujemy wizualnie.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele zależy od tego jak się prezentujemy. Wygląd jest istotnym czynnikiem podczas poznawania nowych osób, ponieważ pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko jeden raz.

moda

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com

To jak wyglądamy jest ważne nie tylko w przypadku życia prywatnego, ale także, w życiu zawodowym. Oczywiście, wśród bliskich znajomych pozwalamy sobie na zdecydowanie luźniejszy ubiór, jednak w miejscach pracy coraz częściej wymagany jest pewien „dress code”. Nie każdemu takie ograniczenia pasują, dlatego w skrajnych przypadkach są one przyczyną rozwiązania umowy z pracodawcą. Nie wszędzie jednak obowiązek noszenia konkretnego stroju bierze się jedynie z preferencji pracodawcy, w wielu przypadkach ma na niego wpływ rodzaj wykonywanej pracy. W kontekście wszelkich prac fizycznych oczywistym jest obowiązek stosowania odpowiedniej odzieży BHP, jak np.: buty z stalowym noskiem, ochronne spodnie (Jeansy Donzella) i koszule, rękawice, hełmy, czy też gogle ochronne. Wszystkie wymienione elementy ubioru mają na celu ochronę ich użytkownika przed różnymi wypadkami, których może zostać ofiarą podczas wykonywania swoich obowiązków. Jest to bezsprzecznie dobry typ ubioru pod względem ochrony pracownika, jednak jego wyraźną wadą jest fakt, iż zazwyczaj ich prezencja pozostawia wiele do życzenia. Ciekawe podejścia, w stosunku do ubioru kadry pracowniczej można zauważyć w przypadku różnych placówek medycznych a także związanych w pewnym stopniu z medycyną. W szpitalach, aptekach, gabinetach kosmetycznych itp. miejscach można spostrzec, że pracownicy noszą specjalną odzież, między innymi: kosmetyczne sukienki, bluzy, fartuchy ,bądź uniformy kosmetyczne – więcej o uniformach kosmetycznych venauniformy.pl. Taki typ ubioru stanowi doskonałe połączenie pomiędzy spełnianiem wymogów BHP, funkcjonalnością a także dobrą prezencją. Jako, iż pracownicy takich placówek codziennie spotykają się z ogromną liczbą klientów, istotne jest, żeby sprawiali oni korzystne pierwsze wrażenie i budzili zaufanie. Rzecz jasna celu tego nie da się osiągnąć jedynie za pomocą ubioru, jednak bezsprzecznie jest to czynnik, który może być pomocny w jego realizacji.

Reasumując, w dzisiejszych czasach to jak się prezentujemy jest istotnym elementem w życiu każdego z nas. Zarówno w życiu codziennym jak i zawodowym, duży nacisk kładzie się na odpowiedni ubiór, zgodnie z zasadą, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Szczególnie pracodawcy przywiązują coraz większą uwagę to sposobu ubierania się ich pracowników, dlatego osobom poszukującym pracy zaleca się zapoznanie z profilem działalności prowadzonej przez przedsiębiorstwo, do którego składają aplikacje i w oparciu o to, wybór odpowiedniego ubioru na rozmowę kwalifikacyjną.