Rozwój kosmetycznego rynku w ciągu minionych lat, znaczenie niewielkich producentów na nim.

Kosmetyki są jednymi z najchętniej kupowanych towarów, doskonale widać to zresztą po obrotach firm które się zajmują ich dystrybucją i sprzedażą. Rynek kosmetycznych produktów już obecnie jest szacowany na prawie dwadzieścia miliardów złotych, a prognozy dodają kolejne kilka w ciągu następnych lat.

Kosmetyki damskie

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobre obroty zaczynają też mieć sieci handlowe i drogerie, w nich również notuje się dwucyfrowe wzrosty dynamiki sprzedaży w porównaniu z poprzednimi latami. Da się już powiedzieć, że rynek z Polsce jest w miarę ustabilizowany, lecz cały czas ma możliwość rozwoju i ulega ciągłym zmianom. W ostatnim czasie na przykład coraz bardziej zaczęły być aktywne spożywcze dyskonty.

Na początku dostępne w nich były jedynie jednostkowe kosmetyki, ale poszerzenie propozycji, szczególnie o produkty lepsze jakościowo sprawiło, że zaczęły one podbierać klientów marketom i drogeriom. Ale nawet pomimo tego drogerie bardzo dobrze się trzymają, cały czas otwierane są następne. Jest to wynikiem coraz większej ekspansji wielkich zagranicznych sieci, które uważają nasz rynek za mający ogromne perspektywy – swiat-kosmetykow.pl/warkocz-5-sposobow-pomysly-letnie-fryzury.

Jeśli chodzi o same produkty, to nasz rynek jest ogromnie rozdrobniony. Oczywiście są na nim obecne światowe koncerny, ich produkty są dostępne w większości sklepów z kosmetykami. Lecz coraz więcej kosmetyków będzie też pochodzić od dostawców krajowych, dużych polskich firm zajmujących się wytwarzaniem kosmetyków jest parę, a całą resztę stanowią niewielcy lokalni przedsiębiorcy. W ostatnim czasie udało im się zbudować solidną rynkową pozycję, czego tak naprawdę niewiele osób się spodziewało – polecany blog.

Konkurują one ze wielkimi gigantami głównie wysoką jakością wyrobów, atrakcyjnymi cenami i przede wszystkim pozyskanym zaufaniem klientów. Co prawda tanie i byle jakie kosmetyki sklep kosmetyczny nadal są sprzedawane w ogromnych ilościach, ale ludzie coraz częściej zwracają uwagę na należytą jakość. A właśnie to zaproponować mogą firm z Polski, mają one nie tylko dobre jakościowo produkty, ale też znacznie szybciej reagują na wymagania i potrzeby konsumentów.