Odzież i buty na okres jesienno-zimowy

Każda pora roku ma swoje prawa również w aspekcie odzieży. Niejednokrotnie zdarza się tak, że lato kończy się nagle, a upalne dni zastępują chłody. Wraz ze zmniejszeniem długości dnia spada temperatura, a opadów jest coraz więcej. Z tego powodu często zdarza się, że taki niespodziewany „atak” jesieni generuje podwyższoną konieczność kupna nowych ubrań. Dotyczy to nie tylko osób próbujących podążać za trendami.

buty

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Ubrania jesienne są grubsze, a także najczęściej utrzymane w odmiennych kolorach niż te często widywane w lecie. Kolorowe, przykładowo jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są strojami o odcieniach bardziej stonowanych ). Można między innymi zauważyć tendencję do częstego wybierania rzeczy w kolorach tradycyjnie przywodzących na myśl jesień, czyli brązie, ciemnej żółci i szarościach. Zima to natomiast czas ubrań z ciepłych materiałów, ocieplanych płaszczy i ciekawych dodatków.

Elegancja na jesieńW każdym momencie roku mają miejsce sytuacje wymagające odświętnego stroju. W chłodnym okresie rzecz jasna muszą to być rzeczy grubsze. Przykładowo eleganckie czarne czółenka (wejdź na:

na obcasie nadają się wyłącznie na pogodne jesienne dni, w okresie zimowym najczęściej dopuszczalna jest zamiana obuwia tego typu na botki w kolorze czarnym czy kozaki. Istotne, by buty te nie były wyzywające i spełniały najważniejsze reguły elegancji. Jesienne stroje na odświętną okazję powinno się uzupełniać odpowiednimi okryciami wierzchnimi.

Nie poddawaj się! Prosimy Cię, kontynuuj wyszukiwanie (http://www.streamcross.pl/) atrakcyjnych tekstów. Może Ci wówczas udzielimy pomocy? Zachęcamy więc do naszej kolejnej strony.

Na eleganckie okazje dla obu płci powinien być to płaszcz, ponieważ kurtka jest niezbyt eleganckim dodatkiem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn, od których okazja wymaga wystąpienia w garniturze.

Na sportowo
Także fani ubrań o charakterze sportowym mogą znaleźć coś odpowiedniego na jesień i zimę. Takie ubrania bywają nawet cieplejsze i wygodniejsze od innych. Przykładem mogą być sportowe lub górskie kurtki, które są ocieplane polarem i posiadają specjalny system izolacji od zimnego powietrza ). Takie ubrania wybierane są na przykład przez narciarzy i snowboardzistów. Rozmaite marki kojarzące się ze sportowym obuwiem także oferują pary na zimniejsze dni. Przykładowo buty zimowe marki Adidas są dość bogato reprezentowane i obejmują na przykład modele ocieplane.