Wybierasz wyprawkę dla noworodka? Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć?

Przyjście dziecka na świat to wyjątkowa chwila dla rodziców, bez względu na to czy jest to pierwsza, czy kolejna już pociecha. Częścią czekania na maleństwo jest przyszykowanie wyprawki. Jeżeli pierwszy raz będziesz mamą albo tatą, powinieneś wiedzieć, co ma do niej wchodzić, by twojemu brzdącowi niczego nie zabrakło i być mógł od początku otoczyć go opieką, jakiej potrzebuje.

zabawa z dzieckiem

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu znajdują się ubranka dla noworodka. Musimy kupować odrobinę większe rozmiary, by nie okazało się, że maluszek nie mieści się w śpiochy. Istotne są także materiały – wyłącznie naturalne tkaniny są wygodne i bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlaka.

Nie masz pewności, jeżeli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej (http://www.cmjurajska.pl/stomatologia/ortodoncja), a z pewnością zgłębisz więcej danych na prezentowany wątek.

Jego skóra jest wrażliwa, toteż różnorakie metki i guziki z pewnością będą go uwierać. Ubranka należy prać w specjalnie przeznaczonych do tego środkach, jakie chronią przed wystąpieniem alergii.

Na drugim miejscu są produkty do pielęgnowania maluszka – od przydatnych gadżetów po różnego typu kosmetyki. Rzecz jasna nie można obyć się bez oliwki, kremów na odparzenia, mydełek, szamponów, jak również wanny i przewijaka. Przyda się również mięciutka myjka, szczotka z miękkiego włosia i chusteczki nawilżające, których można używać w trakcie każdej zmiany pieluszki.

Pieluchy bowiem to następna ważna kwestia – wybierajmy te pewnych producentów, szczególnie w początkowym okresie życia maluszka, ponieważ tańsze pozwalają oszczędzić pieniądze, lecz szkrabowi może nie być w nich miło. Należy też pamiętać o wielu akcesoriach, a zatem o łóżeczku, wózku, zabawkach, meblach na ubrania, butelkach oraz sterylizatorach (sprawdź stylowedziecko.pl). Przydatnych produktów jest naprawdę wiele, więc dobrze jest zrobić sobie listę, by niczego nie pominąć i powoli odfajkowywać to, co zdążyliśmy już zakupić.

Tak uszykowana wyprawka dla dziecka pozwoli mieć przy sobie wszystko, czego potrzebujemy w pierwszych dniach czy tygodniach życia naszego malucha. Pamiętajmy, iż dziecko błyskawicznie wyrasta z zakupionych ciuszków, dlatego nie zbierajmy nazbyt wielu małych ubranek – chociaż są urokliwe, to maluch szybko z nich wyrośnie i przypuszczalnie wielu body nie zdążymy mu nawet założyć. Korzystniej jest kupić od razu większe ciuszki, a będziemy przygotowani na dłużej.