Telegraficzna notka o ekologii, czyli co najczęściej myślimy, gdy rozmawiamy na tak zwane ekologiczne tematy

O ekologii wiele się obecnie dyskutuje i to nie tylko w mediach, lecz i podczas rodzinnych spotkań przy grillu. Panie domu mówią nade wszystko o ekologicznych półproduktach spożywczych, z których można ugotować pyszne i rzecz jasna zdrowie posiłki. Nie każda czterdziestolatka uprawia własne jarzyny w przydomowym ogrodzie, chociaż czasem kobiety mieszkające w mieście sieją przyprawy bądź chociażby rzeżuchę w małych doniczkach.

maseczki

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji tego że ekologiczne ziemniaki o dużo trudniej kupić, to i koszt zakupu tego towaru bywa znacznie wyższy. Ponadto uprawa ekologicznych owoców jest bardziej pracochłonna, co również wpływa na ostateczną cenę danego produktu. Słowo ekologia zasadniczo odnosi się do badania zależności zachodzących w świecie przyrody, ewentualnie kojarzymy ją z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Z kolei słowo ekologiczny posiada już całkiem inne znaczenie. Wspomniany wyraz określa głównie artykuły, które są bezpieczne tak dla ludzi, jak i dla ekosystemów. Z jednej strony taki produkt nie szkodzi naturze – stąd mówimy np. o ekologicznych torbach, a z drugiej dodajemy, że na etapie produkcji danego artykułu korzystano tylko z ekologicznych surowców i przykładowo nasz ketchup powstał z tych właśnie składników. Jeżeli głębiej analizować wspomniany temat, to skonstatujemy, że zarówno kosmetyki (ciekawy artykuł od organique.pl), jak i rozmaite środki czyszczące mogą być naturalne lub po prostu ekologiczne. Damy, które dbają o własne ciało wykorzystują czasem świeże owoce albo warzywa, żeby robić z nich domowe peelingi. Naturalne maski (zobacz maski przeciwpyłowe z zaworkiem) na włosy Organique albo kojące olejki pod prysznic w żadnym razie nie muszą powstawać jedynie w prywatnych kuchniach.

naturalna pielęgnacja

Źródło: pixabay.com

Ekologiczne kosmetyki stają się bowiem coraz bardziej znane, a damy w każdym wieku dostrzegają, że ich stosowanie daje znakomite rezultaty. Takie produkty nie zawierają PEG-ów i pozostałych sztucznych substancji. Zarówno naturalne kosmetyki do włosów Sklep ORGANIQUE, jak i balsamy do twarzy zawierają jedynie sprawdzone składniki z ekologicznych upraw. Chociaż póki co niemałe grono kobiet po dwudziestce czy pięćdziesiątce w ogóle nie kupuje naturalnych kosmetyków, to jednak jeżeli tylko moda na tego rodzaju produkty się utrzyma, to zapewne w przyszłości dużo się zmieni.