Jakimi regułami należy się kierować, gdy wybieramy biżuterię?

Jest to element dekoracyjny, który może urozmaicić jakąkolwiek stylizację. Moda, żeby nosić taki dodatek nie jest nowością. Potrzeba upiększania się w taki akurat sposób zrodziła się już dawno. Poza tym funkcja biżuterii w starożytności nie ograniczała się włącznie do funkcji ozdobnej.

Dopatrywano się wówczas magicznych mocy w tym dodatku.
praca
Biżuteria osiągać może przeróżne rozmiary. Są niewielkie odpowiedniki biżuterii, lecz bywają także dodatki, które są bardzo duże. Zasada dobierania biżuterii do swej sylwetki i gabarytów mówi, że rozmiar biżuterii proporcjonalny powinien być do sylwetki osoby, która ją nosi. Panie szczupłe zatem powinny sięgnąć po subtelne ozdoby, gdyż dobieranie kilku dodatków znacznych spowoduje, że figura będzie nimi przytłoczona, a wizualnie ją to zmniejszy. Podobne zachwianie proporcji może nastąpić w momencie, kiedy wysoka pani założy dość drobną biżuterię. Wtedy jej figura będzie się wizualnie wydawała większa niż jest w rzeczywistości. Biżuteria może poprawiać sylwetkę i odwracać soczewki jednodniowe coopervision od takich elementów figury, które niekoniecznie chcemy pokazywać. Jeśli posiadamy dość szerokie biodra oraz nie chcemy, aby to na biodrach skupiał się wzrok różnych osób, w takiej sytuacji możemy założyć niepowtarzalny naszyjnik, który doskonale będzie przyciągał uwagę. Można się także zdecydować na ekstrawaganckie klipsy, które będą przyciągać uwagę. Jeżeli ktokolwiek nie jest zadowolony ze swej szyi, może wybrać interesującą bransoletę.
Zasada doboru idealnej biżuterii mówi, że na dość krótkiej szyi pojawiać się powinny łańcuszki długie, które sięgają bardzo nisko. W takiej sytuacji wydłużają one wizualnie szyję. Podobnie do tej sytuacji postępować muszą osoby, które mają długą szyję oraz chciałyby ją skrócić. Dla nich idealne będą naszyjniki krótkie oraz przylegające. Niezwykle istotny jest dobór kolczyków.

Przeważnie panie sięgają po wkręty, które są bardzo subtelne oraz ledwo co podkreślają urodę. Na większe okazje możemy jednak włożyć długie, mocno zdobione kolczyki. Wydłużają one szyję oraz wysmuklają twarz.