Moda męska – jakie trendy odznaczają się dzisiaj dużą popularnością?

Przez lata moda była utożsamiana z domeną kobiet. Faktycznie, do niedawna to kobiety z zapartym tchem śledziły nowości modowe i próbowały je przemycić do swoich strojów. Aktualnie jednak coraz więcej mężczyzn jest naprawdę zainteresowanych modą i zwraca baczną uwagę na własny wygląd. Jakie trendy w modzie męskiej odznaczają się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem?

Męskie eleganckie obuwie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, faktycznie wielu mężczyzn zaczęło zakładać eleganckie ubrania. Przemycanie garniturów w codziennych ubiorach jest popularne. Garnitur przestał być zresztą nudnym połączeniem marynarki i spodni, najczęściej w klasycznych czarnym kolorze. Dzisiaj królują garnitury kolorowe, w połączeniu z ciekawymi materiałami. Dodatkowo, krawaty często są zamieniane na muszki. Wiele osób decyduje się też na garnitury inspirowane modą vintage. Jest to o tyle łatwiejsze, że sklepy nie traktują już mężczyzn, jak klientów drugiej kategorii, skupiając się przede wszystkim na kobietach – wręcz przeciwnie, męskie części sklepów odzieżowych stale się rozrastają. Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie półbuty męskie, jakie znakomicie będą się nadawały do różnego rodzaju stylizacji. W dodatku, obowiązkowym elementem ubioru powinny być również torby męskie, szczególnie kiedy na co dzień dana osoba ubiera się elegancko. Jest to alternatywa dla normalnego, sportowego plecaka, jaki niestety w połączeniu z garniturem może zapewnić groteskowy efekt.

torba męska

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od tego, jakie ubrania zakłada się najchętniej, aktualnie każdy mężczyzna stara się mieć w swojej szafie chociaż jeden elegancki, świetnie dopasowany garnitur. To właśnie takie garnitury są jednym z najpopularniejszych trendów kilku ostatnich lat, gdyż mężczyźni w końcu zrozumieli, że jest to dla nich świetny strój. Oczywiście, kwestią priorytetową jest dopasowanie odpowiedniego garnituru, co niestety nie jest proste. Trzeba pamiętać, żeby mankiety koszuli wystawały nieco zza rękawa marynarki, a spodnie (jeansy damskie z wysokim stanem) nie były za długie.

Z reguły, dobierany jest nieprawidłowy rozmiar. Za duża marynarka i spodnie prezentują się wyjątkowo nieestetycznie. Alternatywą jest szycie garnituru na miarę, a jeżeli nie ma się na ten cel pieniędzy, udanie się do profesjonalnego sklepu, którego obsługa powinna potrafić doradzić w doborze idealnego garnituru.