W jaki sposób na co dzień otyli faceci się ubierają i czy tak naprawdę w wybranym odzieniu bywa im do twarzy

Nadwaga jest zmorą naszej epoki. Jak informują dziennikarze, już dzieci w przedszkolach mają problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Karą trzeba byłoby w tym przypadku obarczyć zarówno wytwórców żywności, jak i samych konsumentów. Teraz w sklepach można zakupić właściwie tylko te produkty żywnościowe, które mają w składzie tuczące składniki, np. musli bywają słodzone syropem glukozowo-fruktozowym.

męska moda

Źródło: pixabay

Z kolei sami ojczymi rzadko uczą pociechy zasad zdrowego trybu życia. Bądź co bądź, w najgorszej sytuacji są ci, którzy już w okresie dorastania mają nazbyt postawną sylwetkę, ponieważ w dorosłym życiu o wiele trudniej im zrzucić dodatkowe kilogramy.

Panowie, w przeciwieństwie do pań, raczej nie usiłują tuszować swojej nadwagi, co oczywiście nie oznacza, że planują eksponować zbyt pokaźny brzuch. Kwestia zakupu odzieży również zazwyczaj schodzi na dalszy plan, chociaż panowie po trzydziestce w żadnym razie nie rezygnują z zakupu nowych swetrów w dużych rozmiarach bądź koszulek polo 6xl czy 8xl – . Kiedy jedni faceci nie mają jakichkolwiek wątpliwości z wyborem ubrań, to inni zdają się na wybór swoich partnerek lub sióstr. Jedno jest jednak pewne: akurat tutaj upodobania obu płci zasadniczo bardzo się nie różnią.

W skład najbardziej tradycyjnego ubrania na powszedni dzień wchodzą ciemnoniebieskie spodnie jeansy z wysokim stanem dżinsy i najróżniejsze koszulki na ramiączkach lub bez. Takie połączenie jest uniwersalne, ale nie zawsze praktyczne, bo podczas upałów sensowniej grube spodnie wymienić na szorty do kolan. Jednak koszula polo 6xl zawsze będzie eksponować dodatkowe kilogramy, szczególnie jeśli jej dominującym wzorem będą poziome paski. Puszysty pan powinien raczej zamawiać stroje w ciemnych kolorach, gdyż te jaśniejsze dodatkowo pogrubiają figurę.

męska moda - garnitur

Autor: Ben Cappellacci
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w lecie niełatwo zatuszować nadwagę, o tyle zimą można włożyć luźniejszą kurtkę i wyglądać chociażby trochę szczuplej. Jednak ujemne temperatury rzecz jasna zmuszają panów też do noszenia cieplejszej odzieży, a wełniane swetry wyglądu na pewno nie poprawią. Stąd lepiej pójść najpierw do dietetyka, a potem na siłownię i basen, niż próbować z poszczególnych elementów garderoby tworzyć mniej bądź bardziej efektowne stylizacje – oferta sklepu: . A jak przekonują psycholodzy, faceci w garniturach są postrzegani przez panie jako bardziej atrakcyjni, a szczupli dżentelmeni we wspomnianych strojach wyglądają o wiele lepiej niż ci otyli.