Chcesz wyglądać zawsze na czasie?

Chcesz wyglądać zawsze modnie i na czasie? Poznaj pewien sekret, który zaważy o Twoim idealnym wyglądzie. Po pierwsze nie podążaj ślepo za modą. Taka zasada pewnie wyda Ci się w tej chwili dość absurdalna, ale rzeczywiście jest ona prawdziwa.

Kobieta

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
To, że szczupłym modelkom z wybiegu będzie pasowała sukienka z bufkami, poszerzonymi biodrami, w jaskrawych kolorach, nie znaczy, że Ty się będziesz dobrze czuła w takiej kreacji, a co najważniejsze, czy również w niej dobrze wyglądała.

Jeśli masz dość poważny problem z weryfikacją tego, w czym będziesz wyglądała najkorzystniej. Zawsze możesz skorzystać z pomocy stylistów, którzy znają się na budowie ludzkiego ciała, wiedzą jakimi sztuczkami zatuszować wszystkie mankamenty sylwetki, a także w jaki sposób podkreślić swoje walory.

Wbrew pozorom to nie jest takie trudne do zapamiętania, a z pewnością przyniesie bardzo dużo satysfakcji, a dodatkowo lepsze poczucie własnej wartości. Jeśli na przykład ubolewasz nad tym, że masz krótkie nogi, to nie popełniaj modowych błędów. Najczęściej błędem jest zakładanie topornych budów zakrywające kostki, które optycznie jeszcze bardziej skracają nogi. Zakładają wzorzyste spodnie, a już największym przekroczeniem jest chociażby założenie spodni lub sukienek w poziome pasy. Lepiej jest zamienić je na pasy pionowe, które również optycznie nieco wydłużą nogi. Długość Twoich sukienek i spódniczek nie powinna przekraczać za kolano. Tak skrócona łydka dodatkowo w źle dobranych butach będzie wyglądała maksymalnie niekorzystnie. Co zrobić, żeby ukryć wałeczki, które odkładają się zamiast smukłej talii?

Na pewno najlepszym sposobem będą ćwiczenia i odpowiednia dieta. Lecz na samym początku skupmy się na tuszowaniu takich mankamentów przy pomocy dobrze dobranych ubrań. Tutaj świetnie będą sprawdzać się wszelkiego rodzaju sukienki i dłuższe tuniki, które posiadają do tego celu specyficzny wzór. A mianowicie na bokach są one ciemniejsze, natomiast na całym brzuchu posiadają jaśniejszą klepsydrę. Pamiętajmy, że wzrok ludzki w pierwszej kolejności zwraca uwagę na jasne kolory.