Moda z second-handu

Czy kupowanie w różnych second handach jest powodem do wstydu? Tak na pewno myśli niejedna młoda dziewczyna, która twierdzi, że w swojej w szafie może mieć wyłącznie markowe ubrania. Ale minusem tych markowych ubrań zwykle jest bardzo wysoka cena. Ponadto kupując w słynnych sieciówkach istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że inne kobiety będą nosiły podobne ubrania. Jakie są zatem zalety korzystania z ciucholandów.

kobieta

Autor: Nastya Birdy
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście pierwszą cechą jest to, że mamy co najmniej kilkukrotnie niższe ceny za ciuchy. Rzeczywiście, czasem trzeba się mocno naszukać konkretnych elementów garderoby, ale wszystko bierze się przede wszystkim z organizacji konkretnego sklepu. W niektórych sklepach z tanią odzieżą możemy poczuć się jak w prawdziwym ekskluzywnym butiku.

A w innym rzeczywiście nie będziemy wiedzieli, czy sprzedawane są dziurawe szmatki, czy też ubrania. Poza niską ceną do takich najważniejszych zalet zalicza się niewątpliwie niepowtarzalność produktów. Istnieje cień szansy na to, że znajdziemy drugą parę takich samych spodni, lub dwie identyczne bluzki. Dlatego kobieta ubierająca się w ciucholandzie, może mieć pewność iż na pewno ubierze się ona oryginalnie, ale nie koniecznie zgodnie z obowiązującą modą damską. Bardzo ciekawą możliwością jest wynajdywanie markowych ubrań. To zdarza się coraz częściej. Jeśli ktoś doskonale orientuje się w cenach markowej odzieży, to kupując spodnie lub sukienkę dosłownie za kilka złotych, można zyskać pewność, iż będzie to naprawdę okazjonalny zakup. A co ciekawe, wcale nie trzeba nastawiać się na kiepski stan ciuchów. Czasami nawet zdarzają się nowe ciuchy jeszcze z przypiętymi oryginalnymi metkami. Dlatego warto odwiedzać takie sklepy i szukać okazji. Z pewnością każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Tym bardziej, że w sieciówkach zwykle towar jest zmieniany raz na kilka tygodni lub nawet miesięcy A tam całkowita wymiana towaru następuje raz na tydzień. Dlatego praktycznie co chwilę można wybierać się na zakupy do pobliskiego sklepiku z tanią odzieżą. A już najwięcej kobiet kupuje w takich sklepach, gdy cena w ciągu tygodnia jest najniższa.