Nieproszony gość – cellulit

Zagwozdka na początek: znajduje się na piersiach, pośladkach oraz udach, w każdym przypadku, kiedy się zjawia budzi zgrozę i wielki smutek, jest straszny i nie pozostawia wątpliwości, co zamierza zrobić… Kto to taki? Owszem, to cellulit. Zna go wielu, choć najmocniej doskwiera kobietom. Gdy się pojawia oczywistym jest, iż zaczyna się najprawdziwsza wojna – na wielu frontach. Należy pamiętać, iż da się jednak z nim walczyć. Właściwa dieta to jedynie początek, ważne są też domowe sposoby.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
A więc jakie znamy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem? Peeling kawowy to bardzo prosty kosmetyk, jaki jesteśmy w stanie wykonać w domu. Receptura jest naprawdę prosta: dwie łyżki zmielonej kawy powinniśmy wymieszać z łyżką soli oraz odrobiną oliwy z oliwek. Masowanie ciała tak przyrządzonym preparatem zapewne przyniesie szybkie i w pełni wymierne rezultaty.

Jest kilka rzeczy, których cellulit nie umie zaakceptować. Jedną z nich jest… zimna woda. Dające najlepszy efekt są natryski, naprzemienne, kilkusekundowe oblewanie ciała zimną i ciepłą wodą. Działanie tej techniki jest zaskakująco korzystne, gdyż ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne.

Ta polecana treść (http://www.permanent24.pl/akcesoria-do-makijazu-permanentnego) także posiada interesujące wiadomości na przedstawiany tu temat. Jeśli więc Cię on interesuje – nie zwlekaj i przeczytaj to.

Gwarantuje to efekt bardziej elastycznej skóry. Bądźmy regularni i powtarzajmy ten zabieg siedem, osiem razy po każdej kąpieli.

Niezbędne są regularne masaże. Do ich odpowiedniego wykonania niezbędna jest specjalna rękawica, która musi być szorstka. Masaż robimy kolistymi ruchami, zaczynając od kostek, kierując się ku górze. Tego typu nieskomplikowany masaż zwiększa ukrwienie skóry i oczyszcza tkanki likwidując obecne w nich toksyny.

Woda, życiodajna woda, pijmy więc mineralną wodę, ażeby dobrze funkcjonował organizm, ale również, żeby niszczyć cellulit. Tak, to naprawdę dobre lekarstwo na sporo dolegliwości, w tym cellulit. Już nie od dzisiejszego dnia wiemy, iż woda naprawdę jest w stanie wygrywać wojnę z tak zwaną „pomarańczową skórkę”, dlatego, gdyż wypłukuje toksyny z organizmu. Pamiętajmy więc o właściwym nawadnianiu.

I na koniec, wiadoma rzecz, nie zapominajmy o ruchu. Właściwie to każdy ruch jest potrzebny, nieważne czy mamy na myśli rolki, bieganie albo najmniej skomplikowane domowe czynności. Fachowcy jednakże przekonują, że najbardziej korzystnie na jędrne ciało wpływa rower. Jazda na rowerze to najbardziej właściwy sposób, żeby pobudzić do pracy mięśnie brzucha oraz ud. Jak wiadomo, to właśnie w takich miejscach cellulit potrafi najbardziej się dać we znaki. Żeby zobaczyć wyniki musimy być regularni – chociaż dwa, trzy trzy w tygodniu powinniśmy wybrać się na rower.