Co uczynić, żeby jesienne wieczory były troszkę bardziej przyjemne? Z pewnością pomoże aromatyczna kąpiel

Co jest doskonałe na długie jesienno-zimowe wieczory? Z pewnością każdy z nas pragnie chociaż odrobiny ciepła. Co w takiej sytuacji robimy? Popijamy ciepłą herbatę z miodem i cytryną, odpoczywamy na naszej wygodnej kanapie, oglądamy ulubiony film, a przede wszystkim przygotowujemy aromatyczną kąpiel. W jaki sposób przygotować ją, by była rzeczywiście najbardziej odprężająca?

Chwila spędzona w wannie umożliwia nam się wyciszyć, a co ważne odprężyć po całym dniu pracy.

Aby przeczytać kolejny interesujący najnowszy tekst (https://ewidencjamajatku.pl/funkcjonalnosc/inwentaryzacja-srodkow-trwalych) na ten temat, kliknij w widoczny link — pod nim będzie sporo informacji.

W wannie doskonale można się rozgrzać, a to przecież bardzo przyjemne, jak za oknem robi się coraz zimniej. W wannie można uzyskać spokój, bo nikt nam nie przeszkadza, można tam w spokoju poczytać książkę, słuchać muzyki, albo też po prostu poleżeć z zamkniętymi oczami, taki relaks okaże się jeszcze bardziej wspaniały, jak zapalimy świece zapachowe oraz zgasimy światło, jeśli skorzystamy z dodatkowych rzeczy, jak np.: kule do kąpieli.

kula do kąpieli

Autor: iStock
Źródło: iStock

Twarda woda z dużą ilością chloru nie będzie wpływać pozytywnie na nasze ciało, a po wyjściu z wanny możemy dokładnie to poczuć – wtedy nasza skóra jest wysuszona oraz ściągnięta. Stąd też zawsze dobrze jest dodać do wody płyn do kąpieli lub napar z ziół. Dla wielu osób najmilsza jest kąpiel w gęstej i miękkiej pianie, więc wlewają do wanny różne płyny zapachowe. Niestety, takie kosmetyki mają sztuczne składniki, jakie bardzo wysuszają skórę. Jeśli więc pragniemy sprawić sobie zmysłową kąpiel w wannie, zdecydujmy się na dobry olejek zapachowy albo zioła. Olejek z lawendy nie tylko wspaniale pachnie, ale także działa relaksująco.

Identycznie działa naturalny aromat melisy. Parę kropel takiego olejku bez wątpienia doda nam siły. Produkt powinien być więc naturalny, na szczęście w każdej drogerii możemy dostać całkiem tanie i bardzo dobre olejki syntetyczne. W takim miejscu kupimy także bardziej naturalne olejki, jakie są droższe, ale mają więcej właściwości, które wpływają na samopoczucie oraz relaks. Zależnie od potrzeb dobrze jest zdecydować się na olejki syntetyczne bądź naturalne. Z pewnością jednak, jedne oraz drugie zagwarantują, że taka kąpiel będzie wspaniała, relaksująca i wyjątkowa. Dlaczego nie urządzić sobie od czasu do czasu tego typu wyjątkowego wieczoru. Z pewnością nam się to przyda w te coraz chłodniejsze dni.