Kosmetyki naturalne i plusy ich stosowania

Nazywane są różnie: naturalne, organiczne, ekologiczne… W procesie ich produkcji wykorzystywane są jedynie naturalne składniki. Sporządzane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych.

Kosmetyki Organique

Autor: Organique
Źródło: http://www.organique.pl/
Europejskie standardy mówią, aby kosmetyk naturalny w ponad 90 proc. składał się z substancji roślinnych. Jednak również i one powinny pochodzić z upraw kontrolowanych. Taki krem nie może mieć żadnych sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów, szczególnie pochodnych kwasu benzoesowego. Albowiem to właśnie one często uczulają. Kosmetyki naturalne nie mogą mieć także tanich detergentów syntetycznych, np. SLS. Substancje te wysuszają skórę i przyczyniają się do powstawania przebarwień. I najważniejsze: zabrania się je testować na zwierzętach.

Aby produkować kosmetyki naturalne, nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych technologii. Nie powstają przy tym też stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku. Jeżeli zależy nam na czystym środowisku, to nabywając te kosmetyki musimy pamiętać o tym fakcie.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać analogiczne materiały? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść (https://europejska-dermo.pl/pl_PL/) zaprezentowanego tam postu.

Niestety spora część osób błędnie uważa, iż kosmetyki ekologiczne nie zapewniają tak dobrych efektów jak sztuczne substancje chemiczne. Owe przeświadczenie jest skutkiem niedoinformowania niewiedzy oraz działań marketingowych firm wytwarzających kosmetyki. Należy zdać sobie z tego sprawę, że szampon do włosów który mocno się pieni jest wynikiem wykorzystania sztucznych substancji pieniących, bez związku z właściwościami myjącymi. Piana jest tylko sympatycznym, miłym dodatkiem mającym zachęcić potencjalnego klienta.
Ty także pragniesz być eko? Zacznij sam robić kosmetyki ekologiczne. To może być kawowy peeling, cukrowa depilacja lub smakowita kawowa maseczka (kofeina idealnie ujędrnia i napina skórę).

Wybór balsamu też może być kwestią filozofii życiowej. Coraz częściej idąc do sklepu kosmetycznego chcemy zaangażować się społecznie i udowodnić, że leży nam na sercu ochrona zwierząt i świat, który nas otacza.