Moda dla młodych mężczyzn

Naturalnym jest, że moda młodzieżowa jest inna od mody dorosłych, chociaż w obecnych czasach nie jest to, aż tak widoczne. Koszulka z nadrukiem lub w ciekawych kolorach oraz jeansy stały się uniwersalnym strojem w każdej grupie wiekowej, choć nadal są elementy garderoby, których czterdziestolatek nie chciałby założyć. Nie zawsze dotyczy to udziwnionych strojów, lecz dość zwyczajnych, w których młodzież wygląda ciekawie, a osoby w pewnym wieku niekoniecznie czułyby się dobrze. Są to m.in. pocięte w różnych miejscach jeansy.

Mężczyzna
Autor: Ghislain Berger
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku kobiet jeansy takie wydają się nie mieć żadnego ograniczenia wiekowego i można zobaczyć w nich zarówno szesnastolatki, jak i kobiety po czterdziestce, które chcą podkreślić urodę swoich nóg.

W przypadku mężczyzn nie jest to takie proste i widuje się w nich przede wszystkim nastoletnich chłopców lub młodych mężczyzn, do trzydziestego roku życia. Wynika to z różnych czynników, ale nie każdy czuje się dobrze odsłaniając fragmenty gołej skóry. Wielu osobom kojarzy się to z rockowym lub hipisowskim stylem i nadal, młodzież identyfikująca się z tymi trendami zakłada takie spodnie oraz liczne dodatki, które mają świadczyć o przynależności do pewnej subkultury. Nie jest to jednak tak wyraźne teraz, jak było jeszcze dziesięć i dwadzieścia lat temu.

Pocięte w wielu miejscach jeansy wróciły do łask w czasie ostatnich trzech lat, stając się elementem zwykłej mody, a nie wyrazem przekonań. Są dostępne w wielu kolorach, chociaż najczęściej spotyka się kolor czarny, granatowy lub >>> http://naplo.pl/ typowy, jasny jeans. Jednocześnie trzeba przyznać, że są to wygodne spodnie, które mniej ograniczają ruchy, niż zabudowane egzemplarze. Dzięki temu stają się stałym elementem w garderobie osób aktywnych sportowo. Nie nadają się do uprawiania sportu wyczynowego, jednak z powodzeniem można w nich tańczyć albo jeździć na rowerze. Nacięcia często są na kolanach, co ułatwia ich zginanie, bez nieprzyjemnego napinania materiału. Niektórzy wykonują dodatkowe nacięcia samodzielnie, uznając że w kupnych jest ich za mało.