rock pillar jako dobre obuwie do wspinaczki

Wspinaczka to rodzaj sportu do jakiego konieczne są nie tylko mięśnie i sprzęt, ale też zdrowy rozsądek. To nie jedynie trening mentalny, lecz też trening mięśni i jak jakikolwiek sport oddziałuje korzystnie na stan zdrowia. Wspinanie pozwala wyćwiczyć synchronizację motoryczną, hart, równowagę, ale rozładowuje również napięcie, naucza skupienia i wytrwałości. Taki rodzaj sportu pobudza wszystkie mięśnie.

wspinaczka po skałkach

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas marzy o tym, żeby spróbować wspinaczki. Jednakże część z nas obawia się, że sport taki jest za bardzo niebezpieczny i skrajny, także tego, że wymaga on świetnej kondycji fizycznej. W rzeczywistości, najważniejsza jest dobra technika i odpowiedni rynsztunek. Do każdego typu wspinania oprócz uprzęży i kasków, niezbędne są odpowiednie buty rock pillars. Takie są modelem uniwersalnym na wszystkie formacje skalne, jednak ich walory najlepiej rozumieją i spożytkują wspinacze przeciętnie zaawansowani i obeznani.

Celem każdej sumiennej osoby winno być przeżycie wszelkiej wspinaczki bez obrażeń. Przygotowania do wspinaczki powinno się zacząć od psychicznego podejścia, skompletowania właściwego ekwipunku, oraz odpowiedniego odzienia, z akcentem na rock pillars.

Bardzo dobrze dopasowuje się do konstrukcji stopy i dzięki swojej miękkiej struktury gwarantuje także nadzwyczaj dobre czucie głazów. Buty mają względnie wąską strukturę stopy, w związku z tym będzie dobrą opcją dla wspinających się niewiast. Ze względu na bardziej miękką strukturę podeszwy i precyzyjne czubki, buty tak samo nadzwyczajnie spisują się na malutkich dziurkach i skrajach jak i w pracy (sprawdź koniecznie – kwartery pracownicze łódź na spijtanio) na tarcie, nawet w wyślizganym jurajskim wapieniu. Odpowiednio dopracowana pięta ułatwia równowagę.

Konstrukcja buta wspinaczkowego rock pillars i wykończenie wewnętrzne buta robione są ze skóry naturalnej, sztucznej, albo kombinacji obu tych tworzyw. Owe buty to luksus i dobry stopień higieny.

Wszelakie części gumowe, zarówno te ochraniające cholewkę, jak i cała podeszwa, to jedne z najistotniejszych detali w strukturze buta. Rrock pillars są absolutnie przystosowane do układu stopy i do różnego typu wspinaczki.