Zadbaj o foremne stópki twojego malucha, nabywając najlepsze pantofle do zabawy w domu

Podczas nabywania butów dla dziecka dużo uwagi przykłada się do wyboru butów wyjściowych, jak na przykład sandałki, adidasy bądź kozaki. Uznaje się je za reprezentacyjne, pragnie, by wyglądały one elegancko i przy okazji były bardzo wygodne i zdrowe dla nóżki. Wagę pantofli, w których dziecko chadza po mieszkaniu i w przedszkolu, nierzadko się pomija, decydując na tańsze i mniej solidne artykuły. Zupełnie niesłusznie, ponieważ właśnie w takich bucikach stópka dziecka spędza najwięcej czasu.
Dlaczego pantofle okazują się tak ważne?

kapcie dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Kapcie znajdują powszechne zastosowanie: dziecko ubiera je w mieszkaniu, w przedszkolu czy w szkole. Przebywa w nich znaczną część dnia, co nie pozostaje bez wpływu na zdrowie i kondycję stopy. Trzeba pamiętać, że w najwcześniejszych latach życia dziecka kształtują się stópki i kości, więc źle dostosowane pantofle mogą skutkować odkształceniami i defektami, które później musi się naprawiać rehabilitacją i specjalnymi wkładkami. Jeśli chcemy zapewnić naszym dzieciom zdrowe stopy i idealne warunki do zabawy, trzeba nabyć właściwe pantofle. Znakomicie sprawdzą się w tym przypadku skórzane kapcie.

Czym charakteryzują się kapcie skórzane dla dzieci? W przeciwieństwie do kapci wyprodukowanych z nienaturalnych tkanin, kapcie skórzane gwarantują skórze odpowiedni dopływ powietrza. Dzięki temu stopa malucha nie poci się i ogranicza się ryzyko rozwijania grzybów. Buciki z mięciutką skórzaną podeszwą optymalnie wspierają rozwój stóp dzieci, okazują się wygodne i lekkie. Nie uciskają i pozwalają się czuć jakby na bosaka. Według specjalistów to najlepsze, co stópka może dostać, by prawidłowo się formować. Jest to wyjątkowo ważne w czasie zabaw domowych i przedszkolnych, gdy dziecku musi być doprawdy wygodnie.
Kolorowe i stonowane, do przedszkola i na wyjście

skórzane kapcie dla dziecka

Źródło: pixabay.com

Wybór kapci skórzanych jest niezwykle bogaty i piękny, dzięki czemu każda dziecięca stopa znajdzie buciki na miarę swych potrzeb i gustów. Kapcie skórzane są wytwarzane już z myślą o najmniejszych i dzieciach, które czynią dopiero pierwsze kroki, ale z powodzeniem możemy zakupić obuwie dla dzieciaków w wieku przedszkolnym, a także szkolnym. Na regałach sklepów wyszukamy delikatne kapcioszki w stonowanych barwach, które idealnie pasują do eleganckiego i odświętnego ubioru, a także kapcie we wszystkich tonacjach tęczy z bajkowymi aplikacjami.