Do kogo trafi odzież wrzucana poprzez nas do pojemników?

Czy rzeczywiście do potrzebujących osób z problemami materialnymi? Niestety, niezupełnie. Abstrahując od tego, bądź kontenerem rozporządza PCK, czy Eco Textil, zebrana odzież nie ląduje wprost w rękach „osób najbardziej potrzebujących”.
Dlaczego? Cóż, odzież używana wrzucana do pojemników niekoniecznie nadaje się do noszenia.

Takowe ubraniowe odpadów będą recyklingowane w specjalistycznych zakładach i przerabiane na czyściwo przemysłowe bądź produkty do uszczelniania. Reszta, jaką bywa w miarę dobrym mocy, chodzi na sprzedaż do lumpeksów
kto się bogaci na naszej wSPAniałomyślności?

Autor: Joao Sabino
Cóż, rzecz to nie taka łatwa. Zarządzanie kontenerami sporo kosztuje: pojemniki należy opróżniać, ciuchy przetransportować, później posegregować, wysłać ciągle i zapłacić pensje osobom, którzy działają przy recyklingu. Ktokolwiek powinien na to zarobić. A pieniądze uzyskane ze sprzedaży ubrań w „szmateksach” idą na cele charytatywne (Przedsiębiorstwo pomaga osobom z niepełnosprawnością, a PCK – to przecież wiadomo). Zarówno lub odmiennie wspieramy toteż osoby potrzebujące.
Jeśli wrzucimy ubrania do kosza – wyjdzie na to samo?
Zdecydowanie nie. Zarówno, będą osoby, którzy ze śmietników wybierają przedmiotów dla siebie, jednak ani to godny sposób podarowania komuś stroje, ani pewność, iż trafią w potrzebujące ręce. Własne śmietniki będą przecież często zamykane. W efekcie całe hałdy starych ubrań lądują na wysypisku, gdzie rozkładając się, wydzielają groźne dla gleby, wód gruntowych i ekosystemu substancje. Dlatego usilnie namawiam, by dawać swoim ubraniom drugie funkcjonowanie, przerabiając na jakieś nowe przedmioty. A gdy nie ma alternatywy – wrzucajmy je do kontenerów na tekstylia, jest z takiego bardziej pożytku.
Czy bywają uszkodzenia, które dyskwalifikują stroje zarówno, iż nie nadają się do kontenera?

Oczywiście podarty sweter lub wyplamiona używana odzież (sprawdz odzież używana) nie trafią do sprzedaży.

Kiedy uznasz, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku suszarka łucznik. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Znakomicie jednakże nadadzą się do recyklingu. Prócz odzieży do pojemników możemy również wrzucić starą pościel, ręczniki, pluszowe zabawki, jak również niepotrzebne obuwie.

To jest jeden z kilku sposobów na wyrzucenie zużytych oraz nieużywanych rzeczy. Zdecydowanie lepszy niż palenie ich za stodołą! Warto więc jest czasami sprawdzić. czy w naszej szafie nie mamy jakieś zapomniane ubrania, jakie moglibyśmy oddać