Ręcznie robiony lek dobry na wszelkie problemy skórne – mydełko Aleppo

Teraz rynek przesycony jest kosmetykami do pielęgnacji twarzy i ciała. Zarówno posiadaczki, jak i tłustych czy delikatnych znajdą serię produktów dla siebie. Jednakże ilość produktów na sklepowych regałach i w naszych domach bardzo rzadko pokrywa się z bliską naturze pielęgnacją, a dbanie o urodę niestety nie zawsze jest zgodne z troską o nasze zdrowie.

kąpiel

Autor: iStock
Źródło: iStock
Powszechnie wiadomo, że mydełko Aleppo to jeden z najsłynniejszych kosmetyków organicznych, ręcznie robionych mydeł na całym świecie. Również na całym świecie można je zakupić. Mydło Aleppo to produkt(zobacz drukarnia etykiety) wyrabiany według tradycyjnej receptury, a początki produkcji sięgają więcej niż 4000 lat (tą wiedzę zawdzięczamy archeologom). Produkowane jest w Syrii z organicznych, prostych i najbezpieczniejszych dla ciała składników nie ingerujących w jej płaszcz lipidowy. Mydło z olejem wawrzynowym jest jest w czołówce pod względem jakości mydłem, jest dobre nawet dla małych dzieci – <. Ponadto, można je stosować nie tylko do pielęgnacji twarzy, ciała albo włosów, ale także do prania ubranek, pościeli albo kołder osób z uczuleniami. Przy tego typu użyciach sprawdzi się nie tylko kostka mydła, ale także możliwe do nabycia mydło w płynie (z pompką). Proporcje oleju wawrzynowego i substancji dodatkowych są różne, ale każde oryginalne mydło Aleppo ma przybitą pieczątkę i jest zielone po przekrojeniu go na pół. Tradycyjnie wykonane mydło Aleppo składa się tylko z trzech składników, ale dodawanie innych składników (zielona albo biała glinka, błoto z Morza Martwego, olej z czarnuszki) zwiększa komfort użytkowania a czasem pozwala uzupełnić pielęgnację. Dzięki tym dodatkom można dostosować mydełko do specjalnych potrzeb. Naturalnie mydło to mocno oczyszcza skórę twarzy i całego ciała, więc szczególnie proponowane jest latem, gdy skóra bardziej się poci, produkuje więcej sebum i jest nastawiona na więcej bodźców. Mydełko przyspiesza też gojenie się wykwitów i pomaga załagodzić stany zapalne i podleczyć wypryski. Ściąga skórę i zwęża pory, dlatego świetnie pomoże cerom problematycznym. Osoby o cerze docenią jego właściwości matujące strefę T.

mydło naturalne
Mydło Aleppo można zacząć używać praktycznie z dnia na dzień, zamieniając wszystkie inne środki do pielęgnacji twarzy i ciała, jednak warto wcześniej sprawdzić, czy jego charakterystyczny aromat będzie nam odpowiadał i czy wysuszenie nie będzie zbyt ostre.